Німеччина та Данія планують побудувати в Балтійському морі вітроенергетичний хаб Bornholm Energy Island, який матиме потужність понад 3 гігавати.
Проєкт потребуватиме €3 млрд інвестицій для інфраструктури та €6 млрд для офшорного вітряного парку, повідомляє Bloomberg.
Проєкт з’єднає кілька вітряних парків і розподілить вироблену ними енергію між двома країнами. “Енергетичний острів” і зв'язок з материком побудують німецький мережевий оператор 50Hertz і данський Energinet. Вони розділять як витрати, так і прибуток від проєкту.
Вітроенергетичний хаб почне працювати у 2030 році та зможе забезпечити потреби 4,5 млн домогосподарств.
"Це вперше в Європі, коли дві країни співпрацюють у такому проєкті", — сказав міністр енергетики Німеччини Роберт Хабек.
"Ми подбаємо про те, щоб ця угода також була вигідною для платників податків, — заявив міністр енергетики Данії Дан Йоргенсен. – Потрібна велика довіра та бажання між двома країнами, щоб мати можливість взяти на плечі проєкт такого масштабу".
Після запуску проєкту інші країни Балтії та Польща матимуть можливість приєднатися до нього.
Країни домовилися, що будь-який новий партнер потребуватиме схвалення обох сторін. Німеччина особливо стурбована впливом будь-якого перенаправлення потоку енергії на постачання електроенергії.
Хабек, який також є віце-канцлером Німеччини, сказав, що "енергетичний острів" буде проходити поблизу великих трубопроводів, що направляють російський газ до Європи.
"Але тепер це буде наша власна відновлювана енергетика, а не російський газ", – сказав він.
В матеріалі зазначили, що Єврокомісія прагне до 2050 року збільшити потужність офшорних вітрових електростанцій блоку з поточного рівня в 12 ГВт до 300 ГВт.
Нагадаємо, Фінляндія, Швеція, Естонія, Латвія, Литва, Польща та Данія зобовʼязалися збільшити виробництво вітрової енергії в сім разів до 2030 року.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Генріх Квік, керівник офшорного відділу 50Hertz Transmission, заявив, що в Європі офшорні інтерконектори, енергетичні острови та мережі офшорної генерації відіграватимуть все більшу роль.