Данія прискорить проєкти “енергетичних островів” на тлі війни в Україні euronews.com

Данія прискорить проєкти “енергетичних островів” на тлі війни в Україні

Катерина Бєлоусова

Уряд Данії починає підготовку до додаткових енергетичних островів разом із уже запланованими

У Данії прискорили будівництво двох енергетичних островів біля узбережжя, щоб допомогти відучити країну від російського викопного палива у відповідь на війну в Україні.

Про плани зеленої енергетики розповів міністр клімату, енергетики та комунальних послуг Ден Йоргенсен, повідомляє Euronews.

"Данія та Європа повинні якомога швидше звільнитися від російського викопного палива", – сказав він.

Для цього Данія значно прискорює свій зелений перехід, розгортаючи відновлювані джерела енергії як на суші, так і на морі. Йоргенсен розповів, що лише Північне море володіє потенціалом вітрової енергії для покриття енергетичних потреб мільйонів європейських будинків.

"Цей великий потенціал офшорного вітру необхідно зібрати, і тому уряд Данії починає підготовку до додаткових енергетичних островів разом із уже запланованими", – сказав він.

До штучних островів будуть підключені сотні вітрових турбін, що дозволить Данії виробляти набагато більше енергії, ніж інші офшорні вітрові проекти.

Один з островів буде базуватися в Північному морі та виробляти 3 ГВт енергії. Другий побудують на острові Борнхольм у Балтійському морі, він генеруватиме 2 ГВт від офшорного вітру. Острови будуть служити центрами для підключення вітрових турбін до електричних мереж в регіоні, що оточує два моря. Разом вони зможуть забезпечити електроенергією щонайменше 5 мільйонів європейських будинків з потенціалом збільшення до 10 мільйонів.

Острова мали запрацюють до 2030 року, проте Данія прагне швидше зменшити свою залежність від викопного палива на тлі війни в Україні. Наразі 48,6% загальної енергії, яку виробляє країна, надходить від енергії вітру.

За даними Міжнародного енергетичного агентства, майже 16% виробництва енергії в Данії залежить від Росії, а у 2016 році цей показник складав 34%. Наразі країна сподівається досягти повної незалежності від цього джерела.

Йоргенсен також сподівається, що зустріч з представниками енергетики з Німеччини, Бельгії, Нідерландів та Європейської комісії в Есб’єрзі сприятимуть енергетичному переходу. Вони представить конкретні плани щодо того, як офшорний вітер із Північного моря може допомогти ЄС досягти кліматичної нейтральності та енергетичної незалежності.

"ЄС має стати незалежним від російського викопного палива якомога швидше, і найкращий шлях вперед – це спільна робота європейських країн для розширення та прискорення виробництва відновлюваної енергії в Північному морі", – сказав він.

Нагадаємо, Данія планує створити "енергетичний" острів у Північному морі.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Данія збільшить генерацію сонячної та вітряної енергії вчетверо до 2030 року.

Читайте також
Стало відомо, які європейські країни лідирують у будівництві нових ВЕС
Стало відомо, які європейські країни лідирують у будівництві нових ВЕС

ЄС має пришвидшити темпи розвитку вітроенергетики, аби встигнути реалізувати свою мету у 425 ГВт до 2030 року

Експерти назвали країни-лідери та країни-аутсайдери у розвитку вітроенергетики
Експерти назвали країни-лідери та країни-аутсайдери у розвитку вітроенергетики

Багато держав зі значним потенціалом у цій сфері майже його не використовують

У Vortex Bladeless розробляють принципово нові вітрогенератори, які працюють від вібрації
У Vortex Bladeless розробляють принципово нові вітрогенератори, які працюють від вібрації

Крім них, незвичайні вітряки створює британська компанія Alpha 311 та німецький стартап SkySails

Фахівці назвали 5 найбільших вітроелектростанцій вільної України
Фахівці назвали 5 найбільших вітроелектростанцій вільної України

Згідно з дослідженням аналітичного центру REN21 та Європейської економічної комісії ООН, на червень 2022 року через російське вторгнення наша країна втратила 90% потужностей вітрової енергетики