Данія надасть Україні €380 млн на підтримку відновлюваної енергетики

Данія надасть Україні €380 млн на підтримку відновлюваної енергетики

Єлизавета Волкотруб

В Меморандумі також йдеться про підтримку та розвиток співробітництва та ділового партнерства між данським та українським бізнесом

Данський уряд надасть Україні €380 млн для підтримки критичної інфраструктури, а також на проєкти з будівництва вітряних електростанцій.

Це передбачено Меморандумом про взаєморозуміння щодо довгострокової співпраці та відбудови України, згідно якого, данський уряд зобов’язується надати €380 млн для підтримки критичної інфраструктури, що використовує відновлювальну енергетику, повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

"Наша співпраця на сьогодні вже є плідною, але тепер ми зробимо її ще міцнішою, завдяки чому данські знання та інновації зможуть принести користь українцям і допомогти відновити свою країну", – наголосив Міністр підприємництва Данії Мортен Бедскоу.

Зазначається, що особливу увагу будуть звертати на зелену трансформацію економіки та впровадження інноваційних рішень у сфері критичної інфраструктури. Зокрема, для підтримки критичної інфраструктури, що використовує відновлювальні джерела енергії, данський уряд виділить додаткове фінансування для Українського Механізму EIFO на суму €380 млн.

Повідомляється, що Меморандум передбачає підтримку та розвиток співробітництва та ділового партнерства між данським та українським бізнесом у сфері критичної інфраструктури та морської промисловості.

Нагадаємо, Перша леді звернулась до Данії, наголосивши, що Україні потрібні альтернативні джерела енергії, щоб замінити ті, які руйнує росія своїми ракетними атаками.

Як повідомляла Екополітика раніше, міністерство клімату та енергетики Данії оголосило про найбільший тендер на будівництво  офшорних вітрових електростанцій на шести майданчиках із загальною потужністю до 10 ГВт.

Читайте також
Сонячні панелі й вітряки з Китаю загрожують нацбезпеці європейських держав
Сонячні панелі й вітряки з Китаю загрожують нацбезпеці європейських держав

Спецслужби Британії вже рекомендують демонтувати все китайське обладнання з національної енергомережі

В Україні запускають проєкт з виробництва зеленого водню на €2 млрд
В Україні запускають проєкт з виробництва зеленого водню на €2 млрд

Щорічні обсяги виробництва становитимуть близько 50 тис. тонн

В Амстердамі заборонили зовнішню рекламу м’яса, бензинових авто та авіаперельотів
В Амстердамі заборонили зовнішню рекламу м’яса, бензинових авто та авіаперельотів

Відсутність такої реклами має зсунути поняття соціальної норми до більш екологічних альтернатив

В Україні рекордно зріс внутрішній ринок вживаних електрокарів
В Україні рекордно зріс внутрішній ринок вживаних електрокарів

З-за кордону українці везуть нових "китайців", а всередині на перепродажах лідирують Tesla та Nissan