Міжнародну кліматичну конференцію COP28, яка мала завершитися у вівторок, 12 грудня, продовжили, адже учасники не змогли погодити підсумкову заяву.
Основним пунктом розбіжностей стало зобов'язання щодо повної відмови від викопних джерел енергії, тобто вугілля, нафти та газу, повідомляє DW.
Зазначається, що на відмові від викопного палива наполягають Німеччина, ЄС та США. Проти такого рішення виступають Саудівська Аравія та росія.
В матеріалі розповіли, що проєкт підсумкової заяви COP28 не містить рішення про повну відмову від викопного палива, а лише заклики щодо обмеження його використання.
"Мова, якою в тексті договору говорять про викопні джерела енергії, не витримує перевірки на здатність досягти мети щодо обмеження глобального потепління на рівні 1,5°С", – заявив представник США Джон Керрі.
"Ми приїхали на конференцію не для того, щоб підписати свій смертний вирок", – сказав представник тихоокеанської держави Маршаллові острови Джон Сілк.
Представниця Саудівської Аравії Нура Алісса наголосила, що підсумкове рішення задовільнити всіх та відповідати інтересам кожної країни, а не одних на шкоду іншим.
Зазначається, що однією з країн, що виступили за продовження роботи конференції була Німеччина.
"Для європейської делегації це не проблема. Ми маємо час, і ми можемо затриматися довше", – заявила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок
Нагадаємо, на кліматичній конференції COP28 ОАЕ представили пом’якшений проєкт фінальної угоди, яка не передбачає поступову відмову від викопного палива.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Міжнародне енергетичне агентство попередило, що даних обіцянок на кліматичній конференції COP28 недостатньо для обмеження глобального потепління на рівні 1,5°C, навіть якщо їх виконають.