Чорне море, особливо біля берегів Туреччини, потерпає від засилля мікропластику.
Про це написало інформаційне агентство DHA.
Науковці Університету Реджепа Таїпа Ердогана (Туреччина) провели заміри біля узбережжя. У результаті виявили, що на кожен квадратний метр поверхні моря доводиться 1 млн частинок пластику.
Доцентка Ульген Айтан з кафедри морської біології Університету Реджепа Таїпа Ердогана заявила, що забруднення мікропластиком приховує кілька небезпек.
Насамперед це небезпечно для морських риб. Вони сприймають частинки пластику за планктон та їдять їх. Так небезпечні відходи опиняються в організми риб. Якась частина риб гине. А інші потрапляють у риболовні сітки, а потім — на прилавки магазинів. Таким чином, на наших тарілках опиняється не лише поживна їжа, але й мікропластик. Адже його частинки нікуди не зникають при кулінарній обробці.
"Чорне море не захищене від мікропластику. Це дренажна зона не лише для шести приморських країн, але і для 22 інших", — каже Айтан.
Додає, що пластик у Чорне море потрапляє кількома шляхами. Це можуть бути і незаконні звалища, і порушення правил поводження з відходами.
ЕкоПолітика раніше вже писала про те, що в морепродуктах, які найчастіше люблять готувати до столу українці, може накопичуватися мікропластик.