Місто Чернівці вперше почало заробляти гроші на сортуванні побутових відходів. Усього за декілька тижнів міський бюджет отримав 118 тисяч гривень завдяки відсортованим майже 12 тоннам сировини із Чорнівського полігону.
Про це у вівторок, 23 листопада, розповів на своїй сторінці у фейсбуці заступник чернівецького міського голови Ігор Крохмаль. Він також поділився відеороликом, на якому зафіксовано момент відвантажування вторсировини.
"Ми створили 19 додаткових робочих місць із сортування ПЕТ та скляних пляшок. Так, усього за короткий час працівники вже відсортували майже 12 тисяч кілограмів сировини, яку реалізували на суму 118 тисяч гривень", — написав чиновник у соцмережі.
Сортуванням і переробленням твердих побутових відходів займається МКП "Чернівціспецкомунтранс", якому виконком Чернівецької міськради надав дозвіл 25 серпня 2021 року.
"Це працівники МКП “Спецкомунтранс”, які відбирають, складують ПЕТ-пляшку, яку можна реалізувати. Ми маємо угоду про постачання з приватним підприємцем. Йому відвантажуємо та продаємо тверді побутові відходи", — зазначив Крохмаль.
Зазначається, що роками на Чорнівському полігоні все те, що мало вартість, збирали та реалізовували кампанії, які не мали на це дозволу. Тож до бюджету міста не потрапляло жодної копійки. За цим фактом порушено низку кримінальних проваджень, які нині розслідують.
За словами заступника мера, поки що сміття сортують вручну.
Згідно з програмою розвитку МКП "Спецкомунтранс", заплановано купити сучасну сортувальну лінію за 8,5 млн гривень у 2022 році.
Наступним кроком буде встановлення в Чернівцях контейнерів для роздільного збору твердих побутових відходів.
Як розповів Крохмаль, нині підприємство готує понад 300 баків, які буде обладнано для сортування: окремо пляшки, картон і скло. Їх встановлять після того, як виконавчий комітет надасть відповідний дозвіл.
У міськраді впевнені, що це буде прибуткова справа, яка щомісяця поповнюватиме міський бюджет.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що в місті Бахмут Донецької області у грудні планують завершити будівництво потужної сміттєсортувальної станції, яка зможе переробляти 60 тисяч тонн відходів на рік.