Через зміну клімату Європою стрімко поширюється лихоманка денге shutterstock

Через зміну клімату Європою стрімко поширюється лихоманка денге

Ганна Велика

Динаміку до охоплення нових європейських територій демонструє також вірус Західного Нілу

Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC) виявив, що лише минулого року в ЄС та ЄЕЗ (Європейській економічній зоні) було зареєстровано 130 випадків захворювання на лихоманку денге, що майже вдвічі більше, ніж за попередні 10 років, у які зафіксували 71 випадок цієї хвороби. Причиною цього стали інвазивні комарі – переносники денге, які поширюються на раніше неуражені території в Європі.

Про це пише Politico.

Різке зростання популяцій комарів викликано зміною клімату, яка створила екологічні умови, сприятливі для їхньої життєдіяльності та розмноження.

Симптоми лихоманки денге включають високу температуру, головний біль, ломоту в тілі, нудоту та висип.

Також у 2023 році було зареєстровано 713 випадків інфікування людей вірусом Західного Нілу та 67 смертей у 9 країнах ЄС, у тому числі в багатьох регіонах, де інфікування цією хворобою ніколи раніше не спостерігалося. Хоча це менше, ніж у попередньому році (1133 випадки), ECDC стурбований широким географічним поширенням вірусу. Місцевий випадок вірусу Західного Нілу був виявлений у Севільї, Іспанія, ще на початку березня цього року.

“Європа вже спостерігає, як кліматичні зміни створюють сприятливіші умови для поширення інвазивних комарів у районах, які раніше не постраждали, і заражають більше людей такими хворобами, як лихоманка денге”, — сказала Андреа Аммон, директор ECDC.

Раніше ЕкоПолітика розповідала, що глобальне потепління спричинить появу нових вірусів.

Читайте також
Три області України розробляють заходи адаптації до спеки
Три області України розробляють заходи адаптації до спеки

На їхню реалізацію будуть потрібні значні кошти

80% людей у світі хочуть від урядів більш рішучих дій у боротьбі зі зміною клімату
80% людей у світі хочуть від урядів більш рішучих дій у боротьбі зі зміною клімату

Ще більше – 86% – бажають, щоб їхні країни відкинули геополітичні розбіжності і працювали разом над питаннями, що впливають на нашу планету