Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC) виявив, що лише минулого року в ЄС та ЄЕЗ (Європейській економічній зоні) було зареєстровано 130 випадків захворювання на лихоманку денге, що майже вдвічі більше, ніж за попередні 10 років, у які зафіксували 71 випадок цієї хвороби. Причиною цього стали інвазивні комарі – переносники денге, які поширюються на раніше неуражені території в Європі.
Про це пише Politico.
Різке зростання популяцій комарів викликано зміною клімату, яка створила екологічні умови, сприятливі для їхньої життєдіяльності та розмноження.
Симптоми лихоманки денге включають високу температуру, головний біль, ломоту в тілі, нудоту та висип.
Також у 2023 році було зареєстровано 713 випадків інфікування людей вірусом Західного Нілу та 67 смертей у 9 країнах ЄС, у тому числі в багатьох регіонах, де інфікування цією хворобою ніколи раніше не спостерігалося. Хоча це менше, ніж у попередньому році (1133 випадки), ECDC стурбований широким географічним поширенням вірусу. Місцевий випадок вірусу Західного Нілу був виявлений у Севільї, Іспанія, ще на початку березня цього року.
“Європа вже спостерігає, як кліматичні зміни створюють сприятливіші умови для поширення інвазивних комарів у районах, які раніше не постраждали, і заражають більше людей такими хворобами, як лихоманка денге”, — сказала Андреа Аммон, директор ECDC.
Раніше ЕкоПолітика розповідала, що глобальне потепління спричинить появу нових вірусів.