Фото – Через забруднення Південного Бугу у розпліднику загинуло 9 тонн червонокнижної риби

Через забруднення Південного Бугу у розпліднику загинуло 9 тонн червонокнижної риби

Катерина Бєлоусова

Прокуратура відкрила справу

На Вінниччині через забруднення річки Південний Буг у резервуарі для вирощування осетрових загинуло 9 тонн червонокнижної риби.

Це знищило єдине унікальне стадо племінного азовського осетра, повідомляє компанія з виробництва ікри Ukrainian Caviar Berry у Facebook.

Зазначається, що скид у річку призвів до миттєвої смерті білуги, ленського та азовського осетра, а також бестера – гібрида білуги.

“Ми не можемо зупинити забруднення води в річці Південний Буг. Величезний резервуар на річці, в якому росли наші осетри, тепер виглядає як зливна яма”, – розповіли в Ukrainian Caviar Berry.

Вони додали, що за цим фактом управління прокуратури охорони природи відкрило справу, триває слідство.

В компанії розповіли, що осетри живуть понад сто років і найкращий “врожай” ікри отримували б наступні покоління. Адже на підприємстві риб не вбивають, а видобувають ікру методом доїння.

Нагадаємо, на Хмельниччині у вересні у річці Південний Буг виявили перевищення гранично допустимої концентрації нітритного нітрогену у 48 разів та амонійного нітрогену у 30,3 раза.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у березні 2022 року на Херсонщині окупанти знищили екосадибу "Рибацький хутір" у Шиловій Балці та розстріляли вагітних самок осетрів.

Читайте також
Фото – У Хролах під Харковом селяни вже п'ятий день очищують ставок від мертвої риби. Фото, відео
У Хролах під Харковом селяни вже п'ятий день очищують ставок від мертвої риби. Фото, відео

За попередніми оцінками, за цей час зібрали від 10 до 20 тис. рибин

Фото – Через спеку та забруднення води на Одещині знову масово гине риба
Через спеку та забруднення води на Одещині знову масово гине риба

Вода у прибережній зоні прогрілася до 33°C

Фото – На Вінниччині почали розслідування масової загибелі осетрів на аквафермі
На Вінниччині почали розслідування масової загибелі осетрів на аквафермі

В МХП назвали звинувачення щодо причетності “Вінницької птахофабрики” до загибелі риби безпідставними