Звіт Європейської біогазової асоціації показав, що біометан та біогаз стають все більш важливими джерелами енергії в енергетичному міксі ЄС, а їхнє виробництво посилиться протягом десятиліття.
Так в Євросоюзі у 2021 році виробництво біометану зросло на 20% до 3,5 млрд м3, передає Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження у Facebook.
В звіті зазначили, що сукупне виробництво біогазу та біометану у 2021 році сягнуло 18,4 млрд м3, що становить 4,5% споживання газу в блоці. Лідером у цій сфері є Данія, яка завдяки біогазу і біометану заміщує 24% використання природного газу.
ТОП-5 країн, які активно розвивають біоенергетику:
- Данія;
- Швеція;
- Словаччина;
- Німеччина;
- Чехія.
Автори підкреслили, що трендом у виробництві біометану стає використання в якості сировини залишків сільського господарства, твердих органічних побутових відходів та осаду стічних вод.
Вони також зазначили, що, як очікується, тенденція виробництва біометану буде посилюватися в найближчі 10 років. Адже біометан є універсальним енергоносієм, придатним для низки секторів, зокрема для транспорту, промисловості та енергетики.
“Це можливість замістити частково імпорт газу, а також сприяти розвитку місцевої економіки, створюючи додаткові робочі місця”, – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, ЄС планує замістити біометаном більше п’ятої частини імпорту російського газу, що допоможе зменшити викиди вуглецю та забезпечити енергетичну безпеку.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Естонії в місті Тарту весь громадський транспорт перевели на біометан.