Фермер Філіп Хьюз з графства Денбігшир, що у британському Вельсі, винайшов екологічний спосіб для добування криптовалюти – як джерело енергії він використовує коров’ячий гній.
Про це повідомляє BBC.
Як зазначається, Хьюз використовує анаеробні дайгестери — це великі шестициліндрові двигуни, що працює зі швидкістю 500 оборотів на хвилину. Вони спалюють метан, що виділяється при розкладанні коров’ячого гною, перетворюючи його на електрику.
Відходи при цьому можна використовувати як добриво.
Значну частину цієї електроенергії Хьюз використовує для живлення ферми й автопарку, а залишки направляє на свої майнінгові установки.
Наразі фермер добуває лише Ethereum, адже для майнінгу біткоїнів потрібні набагато більші потужності.
За словами фермера, що в цілому вигаданий спосіб приносить йому непогані доходи — однак, зазначає він, дещо заважають коливання курсу.
Також зазначається, що Хьюз здає в оренду екологічні електростанції — їх встановили на 42 різних об'єктах.
За словами Хьюза, йому часто телефонують інші зацікавлені в розробці фермери.
"Управляти комп’ютером набагато простіше, ніж стадом корів або стадом овець", – пояснює він.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що подорожчання біткоїна виявилося шкідливим для екології, оскільки майнінг криптовалюти залишає за собою великий вуглецевий слід.
За розрахунками аналітиків, для генерації коду споживається стільки енергії, скільки використовує ціла країна. Якщо цей процес стане безконтрольним, то на Землі можуть відбутися серйозні кліматичні зміни, зокрема посилення парникового ефекту.