Бразильські вчені знайшли заміну традиційному бензину Shutterstock

Бразильські вчені знайшли заміну традиційному бензину

Олена Яценьо

Біопаливо можна отримати з мікроводоростей

Викопне паливо може бути замінено так званим зеленим дизельним паливом, отриманим за допомогою вирощування мікроводоростей у спеціальних біореакторах.

Такого висновку дійшли інженери-дослідники з Бразилії, пише Еxpress.

Професор Хосе Коельо Варґас із Федерального університету Парани (Бразилія) та його колеги працювали з мікроводоростями виду Tetradesmus obliquus.

За словами науковців, цей крихітний водний організм може біосинтезувати вуглеводні, які будуть використовуватися для виробництва палива.

"Мікроводорості – це автотрофні організми, які можуть фіксувати вуглекислий газ як основне джерело вуглецю. Тому завдяки поєднанню високої продуктивності біомаси та високої ефективності синтезу та накопичення жирних кислот вони стають ідеальними істотами для вуглеводнів", – пояснили вчені.

Особливою перевагою виробництва біопалива з мікроводоростей, якщо порівнювати з такими культурами, як кукурудза або цукрова тростина, є те, що його можна вирощувати у фотобіореакторах.

У межах дослідження T. obliquus вирощували у великомасштабних фотобіореакторах. Кожен із них складався з більш ніж 12 000 футів прозорих труб із ПВХ, що давало водоростям доступ до сонячного світла для фотосинтезу.

Як середовище для культивування команда використовувала біоперетравлений свинячий гній, речовину, яка багата на вуглець, азот і фосфор. За 15 днів команда видалила суху біомасу з реакторів. З неї вони через додавання суміші гексану та етанолу видобули олію для подальшої перегонки.

Під час випробувань отриманого палива команда виявила, що так звана "низька теплотворна здатність" їхньої дистильованої нафти була порівнянна з такою дизельних двигунів із низьким вмістом сірки: 41 952 проти 42 093 кДж на кілограм.

"Низька теплотворна здатність, приблизно рівна викопному дизельному паливу з низьким вмістом сірки, і висока якість займання дають змогу використовувати "зелене" дизельне паливо, отримане з мікроводоростей, для використання в дизельних двигунах", – резюмували дослідники.

Вони додали, що в майбутньому екологічно чисте дизельне паливо можна буде використовувати як удосконалене моторне паливо для заміни викопного палива "без втрати продуктивності двигуна".

Раніше ЕкоПолітика писала, що німецький автовиробник Audi планує повністю відмовитися від виробництва автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння до 2033 року.

Читайте також
У Європарламенті підтримали заборону реєстрації авто з ДВЗ
У Європарламенті підтримали заборону реєстрації авто з ДВЗ

З 2035 року реєстрації підлягатимуть лише електромобілі

Airgas випробує "найпотужнішу" вантажівку Hyzon на водневому двигуні
Airgas випробує "найпотужнішу" вантажівку Hyzon на водневому двигуні

Нова модель відповідає цілям, які компанія ставить перед собою щодо вуглецевої нейтральності

Відновлювальні види палива можуть сприяти декарбонізації транспорту
Відновлювальні види палива можуть сприяти декарбонізації транспорту

Це збільшить вибір споживачів, забезпечить більшу гнучкість та швидше скорочення викидів CO2

Стало відомо, коли в світі зникнуть останні бензинові авто
Стало відомо, коли в світі зникнуть останні бензинові авто

Деякі автомобільні бренди хочуть досягти і чистих машин, і чистого виробництва