У національному природному парку "Тузлівські лимани", що на Одещині, в акваторії лиману Малий Сасик “зупинилися” близько 12 тисяч качок, серед яких попелюхи, широконоски, чирянки малі, крижні та нерозені.
Фотографії птахів опублікував на своїй сторінці у Facebook біолог та еколог нацпарку Іван Русев.
Він розповів, що птахи цілодобово плавають лиманом в пошуках їжі та уважно дивляться по сторонах, щоб не попастися хижакам. Якщо птахи побачать ворога – швидко та шумно злітають.
Русев також додав, що попелюхи добре пірнають на глибину, проводячи під водою в середньому до 30 секунд. Так вони знаходять молюсків, комах, рибу, поживні водні рослини, насіння тощо.
“Загрозливими чинниками для попелюха є знищення водно-болотних угідь під приводом так званої меліорації, забудова берегів водойм, забруднення водойм, забудова берегів річок, знищення птахів мисливцями”, – розповів біолог.
Він наголосив, що для збереження виду необхідна суворо охорона всіх видів річок та інших водних угідь, а також обмеження полювання. Попелюх перебуває під захистом Бонської та Бернської конвенцій, Угоди AEWA та Директиви ЄС про захист диких птахів.
Нагадаємо, на Одещині загинули тисячі ссавців та птахів, зокрема понад 1000 фазанів, сотні сірих ворон, граків, борсуків, лис, шакалів тощо. Ймовірною причиною мору стало отруєння пестицидами.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Європі та Британії за останні 40 років зникло 600 мільйонів птахів, що гніздяться – приблизно 17-19%.