У Туреччині поблизу Стамбула товстий шар коричневого слизу з фітопланктону вкрив узбережжя Мармурового моря.
Про це йдеться у повідомленні BBC.
Як повідомляється, ситуація загрожує життю морських організмів і заважає рибальству.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган пообіцяв зробити все можливе, щоб розв'язати проблему морського слизу. За його словами, слиз також загрожує екології Чорного моря.
"Я сподіваюся, що ми врятуємо наші моря від цієї напасті, пов'язаної зі слизом. Я боюся, що вона пошириться в Чорне море... це буде величезна проблема. Потрібно негайно діяти", – наголосив Ердоган.
Він закликав розслідувати причини явища, пов'язавши його зі зливом каналізації в море і зростаючою температурою води. Додаткове навантаження на екологію Мармурового моря також створюють шкідливі викиди, що потрапляють в Чорне море з Дунаю.
Джерело: Reuters
Джерело: Reuters
Джерело: Reuters
Турецький уряд вже створив спеціальну робочу групу з 300 фахівців, яким належить вивчити ситуацію.
Як повідомляється, подібний феномен був зафіксований в Туреччині у 2007 році, тоді він також спостерігався в Егейському морі біля узбережжя Греції. Однак нинішнє поширення слизу в Мармуровому морі стало наймасштабнішим в історії.
Довідка:
Морський слиз – природне явище, яке відбувається, коли фітопланктон надмірно розростається через високу температуру і забруднення води. За словами експертів, за останні 40 років ця проблема ставала дедалі гострішою.
Раніше ЕкоПолітика писала про те, що Чорне море на 68% засмічене пластиком, який загрожує морській фауні.