Байден закликав світ швидше перейти на "зелену" енергію на тлі війни Росії проти України Truthout

Байден закликав світ швидше перейти на "зелену" енергію на тлі війни Росії проти України

Олена Яценьо

Країни "Великої сімки" колективно мобілізують $600 млрд на цю мету до 2027 року

Президент США Джо Байден закликав світову спільноту прискорити перехід на чисту енергетику на тлі впливу широкомасштабної війни Росії проти України на енергетичні ринки у всьому світі.

Таку заяву він зробив у неділю, 26 червня, під час пресбрифінгу на саміті "Великої сімки" (G7), що відбувся в Німеччині, пише пресслужба Білого дому.

"Увесь світ відчуває вплив жорстокої війни Росії в Україні, зокрема на наші енергетичні ринки. Ми потребуємо зусиль усього світу, щоб інвестувати в трансформаційні проєкти із чистої енергетики, щоб забезпечити стійкість критично важливої інфраструктури до змін клімату", — сказав американський лідер.

Байден наголосив, що для переходу на чисту енергію важливо розробляти критично важливі матеріали. Зокрема, виробництво батарей має розроблятися відповідно до високих стандартів охорони праці та довкілля.

Голова Білого дому також закцентував на значенні швидкої та надійної транспортної інфраструктури, зокрема залізниць і портів, яка є конче потрібною для транспортування ресурсів, призначених для очищення, переробки, а також розширення доступу до екологічно чистих технологій.

Із цією метою країни "Великої сімки" запускають нову глобальну ініціативу.

Зокрема, за підсумками саміту G7 Байден оголосив про виділення 200 млрд доларів на підтримку проєктів у країнах, що розвиваються, і країнах із середнім рівнем доходу. За його словами, ця ініціатива допоможе спрямувати світ на інвестиції у сталі проєкти, основані на спільних цінностях.

Він також додав, що країни "Великої сімки" колективно мобілізують $600 млрд на цю мету до 2027 року.

"Разом ми маємо десятки проєктів уже в роботі у всьому світі. І я з гордістю оголошую, що США залучать 200 мільярдів доларів державного та приватного капіталу протягом наступних п’яти років для цього партнерства. Ми тут сьогодні, тому що ми разом беремо на себе це зобов’язання, як “Група семи”, у координації один з одним, щоб максимізувати вплив нашої роботи. Разом ми прагнемо залучити майже 600 мільярдів доларів від G7 до 2027 року", — заявив президент США.

Зауважимо, що ініціатива "Партнерство для глобальної інфраструктури та інвестицій" є ребрендингом ініціативи "Відновити кращий світ", яку Байден представив на торішньому саміті G7. У її рамках фінансуватимуться:

  • розв'язання проблеми зміни клімату та інвестування в екологічно чисту енергію;
  • побудова безпечного і відкритого інтернету та інформаційних систем;
  • просування гендерної рівності та рівноправності;
  • модернізація інфраструктури охорони здоров'я.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що президент США Джо Байден підписав указ про захист деяких із найбільших і найстаріших дерев країни.

Читайте також
У Берліні запустили Міжнародну платформу дій для зеленого відновлення України 
У Берліні запустили Міжнародну платформу дій для зеленого відновлення України 

Очільник Міндовкілля стверджує, що вона створить всі умови для започаткування та ефективної діяльності нових проєктів у сфері “зеленого” відновлення в Україні

В Україні обговорили, як зробити процес післявоєнного відновлення економіки зеленим
В Україні обговорили, як зробити процес післявоєнного відновлення економіки зеленим

Відбулася презентація дослідження щодо потреб відновлення державної економіки

Україна передала Єврокомісії План з Ukraine Facility: ключові реформи зеленого переходу
Україна передала Єврокомісії План з Ukraine Facility: ключові реформи зеленого переходу

Реформи передбачають створення ринку квот на викиди забруднюючих речовин

Уряд затвердив план реформ для Ukraine Facility
Уряд затвердив план реформ для Ukraine Facility

Реалізація плану дозволить отримати €16 мільярдів у 2024 році