Азербайджан розробляє національну кліматичну стратегію, частиною якої має стати запровадження вуглецевих квот для досягнення цілей зі скорочення викидів.
Про це на круглому столі "Пом'якшення наслідків зміни клімату та ринкові механізми" заявила заступниця голови Державної податкової служби при Міністерстві економіки Азербайджану Саміра Мусаєва.
Вона зазначила, що одним із найефективніших інструментів у боротьбі зі зміною клімату є запровадження вуглецевого ціноутворення. На думку Мусаєвої, цей інструмент не тільки сприяє зеленому зростанню, а і є важливим механізмом для скорочення викидів парникових газів.
Чиновниця також не оминула увагою питання механізму транскордонного вуглецевого коригування (CBAM). Вона зауважила, що він спрямований на скорочення викидів, але викликає багато запитань щодо адміністрування та практичної реалізації.
Саміра Мусаєва розповіла, що Азербайджан розробляє національну кліматичну стратегію. При цьому фахівці вивчають різні способи впровадження вуглецевого ціноутворення та можливі гібридні моделі, які можуть включати вуглецеві податки та системи торгівлі викидами.
“Ми вчимося і прагнемо перейняти найкращі практики, включаючи ринкові механізми. Наприклад, кілька моделей, передбачених Кіотським протоколом та Паризькою угодою, слугують нам орієнтирами при розробці політики ціноутворення на викиди вуглецю”, – говорить посадовиця.
За її словами, в Азербайджані прагнуть створити систему, яка забезпечить баланс між економічним зростанням та захистом довкілля.
У липні ЕкоПолітика розповідала, що до Конгресу США внесли законопроєкт про викиди вуглецю за прикладом європейського CBAM. Також ми інформували про те, що Китай прискорює перехід на "зелену" сталь, оскільки “насувається” CBAM.