Аномально тепла зима позбавила канадців улюбленої природньої ковзанки dailyhive.com

Аномально тепла зима позбавила канадців улюбленої природньої ковзанки

Катерина Бєлоусова

Такі явища попереджають про наближення кліматичних змін

У Оттаві, Канада, у 2023 році, вперше за останні 50 років, може так і не відкритися найбільша у світі природна льодова ковзанка через занадто теплу зиму.

Ковзанка Скейтвейр на каналі Рідо є символічною для канадців та входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, повідомляє, The Washington Post.

Зазначається, що зазвичай ковзанку відвідували 21 000 відвідувань на день. Її площа еквівалентна площі 90 ковзанок олімпійського розміру

В матеріалі пояснили, що ковзанка може відкритися лише за умови, що товщина льоду становитиме 30,5 см. Для цього необхідно, щоб температура коливалася в межах від -20 до -10 градусів Цельсія. Наразі лід “небезпечно тонкий”.

Як очікується, до 2050 року зима в Оттаві скоротиться на 5 тижнів. Місцева влада та науковці почали вивчати вразливість ковзанки до зміни клімату та шукати шляхи підвищення стійкості.

“Канал Рідо та фестивалі, які проводяться по всій Канаді, щоб відсвяткувати наше зимове життя, вплетені в психіку, ритуали та досвід громадян, — сказав Джей Джонсон, професор кінезіології з Університету Манітоби. – Зміна клімату "розмиває" такі види діяльності, як гра в хокей на задньому дворі та зустрічі з друзями на публічних відкритих ковзанках, які "символізують канадський досвід."

В матеріалі підкреслили, що для багатьох людей ковзанка на каналі Рідо являє собою щось більше. Містяни навіть писали для неї любовні листи, де називали її "місцем свободи та свіжого повітря", “символом міста” та "другом, який змінюється, повільно тане".

Науковці наголошують, що такі явища попереджають про наближення кліматичних змін та мають привернути до них увагу.

Нагадаємо, дослідження кліматологів за допомогою штучного інтелекту показало, що світу не уникнути потепління на 1,5°C, яке станеться між 2033 і 2035 роками.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, вчені виявили, що в льодовику Туейтс в Антарктиді, який називають льодовиком Судного дня, утворюються глибокі тріщини й він тане зі значною швидкістю.

Читайте також
Екстремальна спека спричинила вихід із ладу електромереж по всьому світу
Екстремальна спека спричинила вихід із ладу електромереж по всьому світу

Зі зростанням температури мережі повинні бути більш стійкими, включаючи накопичувачі, щоб впоратися зі стрибками попиту та перебоями в постачанні