Активісти закликали екокомітет поновити роботу над законопроєктом №10066 про відходи упаковки shutterstock

Активісти закликали екокомітет поновити роботу над законопроєктом №10066 про відходи упаковки

Ганна Велика

Цей проєкт закону визначений як євроінтеграційний

Члени ГО “Zero Waste Alliance Ukraine” звернулися до комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування із закликом відновити роботу над законопроєктом №10066 "Про упаковку та відходи упаковки".

Текст своєї наполегливої пропозиції активісти розмістили у Facebook.

Вони нагадали, що відповідно до даних Національного плану управління відходами до 2033 року близько 30% побутових відходів в Україні становлять відходи паковання. З них піддаються рециклінгу лише 12-14%.

На думку активістів, ці цифри свідчать про критичну ситуацію у сфері управління відходами пакування в Україні та підкреслюють необхідність впровадження ефективної системи розширеної відповідальності виробника (РВВ).

Члени ГО “Zero Waste Alliance Ukraine” наполягають, що прийняття законопроєкту №10066 "Про упаковку та відходи упаковки" є важливим кроком у цьому напрямку.

“Як громадськість, ми вимагаємо дотримання встановлених термінів і невідкладного відновлення процесу прийняття законопроєкту №10066 “Про упаковку та відходи упаковки”, напрацювання якого триває вже більше ніж рік”, – написали активісти.

Також вони закликали організації природоохоронного спрямування підписати звернення щодо відновлення процесу прийняття законопроєкту та оприлюднення його тексту для ознайомлення громадськості.

Основна інформація про законопроєкт №10066

Дата реєстрації: 18.09.2023 року.

Ініціатор законопроєкту: прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Суб'єкт права законодавчої ініціативи: Кабінет міністрів України.

Номер при реєстрації у Верховній Раді: 4229-IX.

Особливості: позначений як євроінтеграційний.

Головний комітет: комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.

Направлено на розгляд екокомітету: 20.09.2023 року.

Зазначимо, що цей законопроєкт має ще дві альтернативні версії: №10061-1, №10061-2. Їх ініціаторами стали народні депутати. Вони включені до порядку денного під тим самим номером, що й перший проєкт закону – №4229-IX. До екокомітету вони надійшли трохи пізніше – на початку жовтня 2023 року.

Нагадаємо, що роботу над версією законопроєкту до першого читання депутати екокомітету запланували на лютий-серпень цього року. У Плані законопроєктної роботи парламенту на 2025 рік законопроєкти №10066, №10061-1 та №10061-2 передбачено розглянути у 3 кварталі.

Історія питання

Ще у лютому 2024 року голова екокомітету Олег Бондаренко заявляв, що законопроєкт №10066 “Про упаковку та відходи упаковки” можуть прийняти на 11 чи на початку 12 сесії Верховної Ради, тобто у 2024 році. Під час виїзного засідання екокомітету у Львові 26 лютого він розповідав, що на той момент документ повністю перепрацьовувала робоча група. Найближчим часом його обіцяли передати до парламенту.

“Я думаю, вже найближчим часом ми подамо нову версію [законопроєкту – ред.] і будемо рухати його. Я дуже сподіваюся, що ми його приймемо чи на цій сесії [Верховної Ради – ред.] ще, чи на початку наступної. Нам всім він дуже потрібен. Ми розуміємо, як має працювати система, і які мають бути її складові. Також бачимо певний супротив”, – коментував тоді роботу над законопроєктом №10066 Олег Бондаренко.

Судячи із затримки, супротив виявився неймовірної сили. Нової – переробленої – версії документа громадськість та фахівці чекають і досі.

Читайте також
Депутати провалили законопроєкт №4197-д про ринок деревини
Депутати провалили законопроєкт №4197-д про ринок деревини

“За” проголосувало лише 175 народних обранців

Верховна Рада підтримала підняття у 50 разів штрафів за порушення на заповідних територіях
Верховна Рада підтримала підняття у 50 разів штрафів за порушення на заповідних територіях

За відповідне рішення проголосували 237 народних обранців

Міндовкілля хоче різко збільшити штрафи за забруднення довкілля відходами
Міндовкілля хоче різко збільшити штрафи за забруднення довкілля відходами

За деякі правопорушення вони зростуть у 25 разів

В Україні імплементують норми ЄС щодо захисту вод від забруднення
В Україні імплементують норми ЄС щодо захисту вод від забруднення

Це одна з вимог, передбачених у Ukraine Facility Plan