Активісти Львова знайшли спосіб, як зменшити кількість сміття у місті www.facebook.com/zerocupua/

Активісти Львова знайшли спосіб, як зменшити кількість сміття у місті

Катерина Бєлоусова

Кав’ярні Львова пропонують гостям альтернативу одноразовим горняткам, які заповнюють до 20% міських смітників

У Львові екологічні активісти запустили послугу багаторазового горнятка для кави Zero Cup. Ароматний напій можна взяти у кав’ярні у багаторазовому стаканчику, внести за нього заставу, а потім повернути гроші, віддавши посуд у іншому закладі.

Таку незвичайну для України послугу впроваджують активісти громадської організації Zero Waste Lviv, йдеться публікації Dyvys.Info.

“20% міських смітників наповнюється одноразовими горнятками від кави з собою, напоїв з собою. А ці горнятка – це мультишарова упаковка, тобто папір, який має всередині пластик”, – пояснила голова ГО “Zero Waste Lviv” Ірина Миронова.

Аби не “множити” одноразові стаканчики, активісти радять пити каву в закладах, готувати із собою вдома чи брати із собою у багаторазове горнятко. Або користуватися послугою заставного горнятка. 

“Ви можете прийти в кав’ярню, залишити заставу,  взяти напій з собою в горнятку, пройтися і в іншій кав’ярні повернути горнятко і отримати назад свої кошти, – пояснює Миронова. — Є 17 кав’ярень, де можна взяти каву в заставне горня”. 

За це кав’ярні навіть надають клієнтам знижку, щоб заохотити людей зменшити використання одноразового посуду. В одних закладах вона складає 10-30% вартості напою, у інших – 2-4 грн, а ще деякі як заохочення пропонують безкоштовних смаколик або сироп.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, досі побутує міф, що паперові стаканчики з-під кави безпечні для довкілля.

 

Читайте також
У Харкові з яру-звалища прибрали ще 6 тонн сміття
У Харкові з яру-звалища прибрали ще 6 тонн сміття

У 2023 році активісти почали розчищати яр Мокрий Жихор від сміття, яке там накопичувалося десятки років

Волонтери прибрали з заповідного лісу Києва тонни сміття
Волонтери прибрали з заповідного лісу Києва тонни сміття

До екоакції долучилося понад 300 волонтерів