6 водяних буйволиць знайшли новий дім у Дунайському біосферному заповіднику  Maxim Yakovlev / rewildingeurope.com

6 водяних буйволиць знайшли новий дім у Дунайському біосферному заповіднику 

Ганна Велика

Вони збагатять генофонд місцевого стада буйволів

На острові Єрмаків у Дунайському біосферному заповіднику оселилися 6 нових водяних буйволиць, яких привезли із Закарпаття.

Цю радісну звістку повідомила громадська організація Rewilding Ukraine, яка працює над відновленням природних ландшафтів та поверненням диких тварин.

Буйволиць привезли з долини річки Тиса, де ними опікувався еколог і активіст з Німеччини Мішель Якобі.

Водяних буйволів з метою ревайлдингу вперше оселили в Дунайському біосферному заповіднику у 2019 році у рамках проекту "Відновлення водно-болотних угідь і степів регіону дельти Дунаю". Тут тварини допомагають відновити процес природного випасу, створюють мозаїчні ландшафти, сприяють збагаченню біорізноманіття острова і приваблюють туристів. Близько 50 років тому буйволи вже мешкали в дельті Дунаю, тож зараз екологи повертають їх до регіону.

"Ці тварини є справжніми архітекторами ландшафту! Добре пристосовані до вологих умов і жорсткої рослинності, раціон водяних буйволів містить навіть молодий очерет. Вони підтримують луки та протоки, проріджують кущі, харчуються навіть інвазивними видами, такими як аморфа", – каже Олексій Пудовкін, фахівець з питань перевезення тварин Rewilding Ukraine.

6 нових буйволиць доповнять існуюче стадо, яке за ці роки вже добре адаптувалося до місцевих умов і щорічно поповнюється малюками. В майбутньому вчені планують використовувати стадо з острова Єрмаків для розселення водяних буйволів на інші території дельти.

Як повідомляла ЕкоПолітика, у Чорнобильському заповіднику зафіксували новий вид пташок.

Читайте також
Активісти б’ють на сполох: лісівники нищать Канівський заповідник
Активісти б’ють на сполох: лісівники нищать Канівський заповідник

Указ про його розширення з 2010 року ще не виконаний повністю

Екопрокуратура змогла захистити унікальну природну пам’ятку
Екопрокуратура змогла захистити унікальну природну пам’ятку

Цей об’єкт є одним із найбільших масивів природних заболочених лісів Полісся