В Україні існує не менше п'яти відомих брендів, які у виробництві нових колекцій використовують старі речі.
Список українських екологічних брендів опублікувало видання The Village Україна.
Ksenia Schnaider
Засновники - Ксенія й Антон Шнайдери - створюють екологічний одяг із 2015 року. Дизайнери перекроюють старі джинси в нові форми: штани, куртки, пальта, топи. Також у виробництві нового одягу подружжя використовує старі спортивні костюми.
Bettter
Засновники - редакторка відділу моди Voque Україна Юлія Пеліпас і співзасновник monobank Дмитро Дубілет. Bettter створює нові речі, використовуючи старий одяг із секонд-хенду як сировину. Спеціалізуються на капсульному гардеробі, в якій входять кілька речей для цілісного образу.
Buro26
Це бренд, який заснували Аня Матвіюк і Соня Суворова. Місія бренда – призупинити тенденцію fast fashion і давати речам друге життя та сенс. Buro26 створюють одяг із перероблених речей. Кожна річ унікальна та існує в єдиному екземплярі.
Oversized Studio
Бренд заснували у 2018 році. Дизайнери не використовують нові тканини для своїх виробів. Усі речі створені з вінтажних костюмів, жакетів, штанів або сорочок, які збирають у всьому світі. Бренд працює виключно з предметами чоловічого гардероба і трансформує їх у жіночі.
Tokonikomu
Це український бренд деніму. Дизайнери використовують як сировину вінтажний денім Levi’s, Wrangler, Lee й адаптують його в актуальні моделі.
Раніше ЕкоПолітика писала про те, як позбутися непотрібного одягу без шкоди довкіллю. Загалом є три шляхи: ресайклінг, апсайклінг і фрісайклінг.