Наголосив міжнародним колегам, що поки весь цивілізований світ шукає додаткові шляхи зменшення негативного впливу на довкілля, Україна змушена думати про те, як зберегти своє біорізноманіття від агресора. І це не лише наша  проблема, адже саме в Україні, на менш ніж 6% території континенту, зосереджено 35% європейського біорізноманіття.

Навів лише декілька прикладів, які показують масштаби трагедії:

  • через широкомасштабне вторгнення рф в Україну під загрозою знищення сьогодні перебуває близько 600 видів тварин та 750 видів рослин та грибів. Зокрема, понад 120 водно-болотних видів птахів, які оберігаються згідно з Угодою про збереження афро-євразійських водно-болотних птахів (AEWA);
  • наслідки дій рф вже побачили і жителі Болгарії та Туреччини, де фіксується масова загибель дельфінів. Лише в українській частині Чорного моря зафіксовано 150 смертей дельфінів. Відомо про 3 види сімейства дельфінів, які зараз перебувають на межі вимирання;
  • під загрозою опинилися всі 28 видів кажанів, зареєстрованих в Україні та занесених до Червоної книги. Це одна з груп тварин, які дуже болісно реагують на зміни довкілля.

Загалом від 24 лютого 2022 року вже зафіксовано 2364 випадки завдання шкоди українському довкіллю внаслідок військової агресії рф. Збитки оцінюються в 52,4 млрд доларів США.

Своїми діями росія порушує Статут ООН, нехтує резолюціями Генеральної Асамблеї, знищує види та середовища проживання рослин і тварин. У тому числі, захищені на міжнародному рівні. Європейський парламент визнав Росію державою, яка підтримує тероризм. І ми не припинимо наполягати на тому, що участь росії у прийнятті рішень на міжнародних майданчиках має бути обмежена.

Водночас попри війну Україна продовжує виконувати свої міжнародні зобов’язання і вже планує своє післявоєнне відновлення, за підтримки міжнародних партнерів та з вірою у якнайшвидшу перемогу.