Вдячний Джону Керрі, за беззаперечну підтримку української кліматичної цілі та розуміння, в наскільки непростий час - час пандемії та військової агресії Росії, наша країна планує взяти на себе такі амбітні зобов’язання: досягнення вуглецевої нейтральності не пізніше 2060 року та зменшення викидів парникових газів до 2030 року на 65% від рівня 1990 року. Звісно ж, усі екологічні перетворення,  які будуть відбуватися в Україні, обов’язково будуть гармонізовані з "Європейським зеленим курсом".

Безумовно, ми розуміємо, що реалізація вищезгаданої мети потребує чималих інвестицій. До 2030 року об’єм капіталовкладень в кліматичні трансформації має сягнути 102 мільярда євро.

Позиція Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України в цьому питанні залишається незмінною: запобігання змінам клімату і пов'язані заходи — це не лише виклик для економіки, це і можливості для неї — утримання та підвищення конкурентоздатності.

Має бути побудована економіка нового типу, яка буде базуватися на нових екологічно-дружніх технологіях. Повністю поділяю в цьому питанні нещодавню заяву Джона Керрі:

“Це – криза, але водночас і найбільше вікно можливостей, мабуть, з часів промислової революції. Це винятковий час для відновлення наших економік, коли з'являться нові продукти, нові технології".

Після моєї доповіді містер Керрі заявив, що США дуже цінують те, що незважаючи на складні обставини, Україна бере на себе амбітні зобов'язання.

Я переконаний у тому, що наша країна має стати кліматичним лідером на пострадянському просторі та у Чорноморському регіоні і має для цього всі можливості. Ми маємо виконати домашню роботу з впровадження принципу верховенства права, захисту інвестицій та сконцентруватися на довкільних питаннях. Треба підготувати тверді передумови для масштабного залучення зелених інвестицій. Впевнений, вони не змусять себе чекати!