14 квітня члени Сейму Латвії схвалили в першому читанні законопроект "Про продукти, що містять пластик". Законопроєкт передбачає заборону з 3 липня деяких виробів із пластику й розробку заходів щодо скорочення їхнього споживання.

Метою є запобігання і зниження впливу пластмасових виробів і рибальських снастей, що містять пластмасу, на навколишнє середовище і здоров'я людей. Законопроект передбачає, що виробники в Латвії не зможуть продавати в країні такі одноразові продукти: ватні палички, кухонне начиння (ножі, виделки, ложки і т. Д.), тарілки, соломинки, мішалки для напоїв, а також палички для кульок (у відповідності до Директиви ЄС щодо упаковки і відходів упаковки).

Також планується заборонити упаковку для продуктів харчування і напоїв, корки і кришки, стакани для напоїв з пінополістиролу. Те ж саме стосується одноразових і багаторазових виробів з біорозкладних пластиків. Уряду необхідно буде розробити критерії належної класифікації продуктів, що містять пластик, на основі їх одно- або багатоцільового призначення, а також інших вимог.

Також пропонується встановити адміністративну відповідальність за різні порушення закону, зокрема за ненадання альтернатив одноразовим продуктам, що містять пластик. Для приватних осіб планується використовувати попередження і штрафи до 35 штрафних одиниць, а для юридичних осіб — попередження і штрафи до 70 штрафних одиниць. Одна штрафна одиниця становить 5 євро (165 грн).