У звіті ЄС, який презентували 1 листопада 2023 року, увагу України звернули на 2 основних питання, а саме:

  • Система моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів (МЗВ) має стати обовʼязковою, а не добровільною, адже це перший етап створення СТВ.

В Євросоюзі не розуміють, з якою швидкістю Україна зможе зібрати ці дані. Для виконання цього пункту, потрібно не перевантажуючи бізнес збирати дані, щоб мати повну загальну картину

  • Впровадження СТВ.

В ЄС СТВ на сьогодні є одним з основних елементів скорочення викидів від підприємств. Для України СТВ стала актуальною після того, як в ЄС прийняли CBAM, який передбачає з 1 жовтня 2023 по 28 лютого 2026 року поетапне введення додаткового регулювання у вигляді вуглецевого податку для підтримки конкурентноспроможності.

На сьогодні податок на викиди вуглецю становить 30 гривень за тонну. Він не є конкурентноспроможним з ЄС, адже в Україні та Європі відрізняється система оподаткування та адміністрування.

Потрібно розуміти, що в країні війна і Україна не може провести певні реформи, також потрібно враховувати певні економічні можливості.

Одним з основних завдань для Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів є зменшення забруднення довкілля, а також зменшення викидів парникових газів у навколишнє середовище.

Ми спочатку хочемо запланувати запуск пілотної СТВ, а згодом – повноцінної, з приєднанням її до європейської.