Ще до повномасштабної агресії рф, будівельні відходи в Україні були основною часткою того, що накопичувалося на звалищах. Наразі ж масштаби зовсім інші. Лише станом на вересень в Україні зруйновано або пошкоджено понад 135 тисяч приватних, багатоквартирних будинків та  гуртожитків. Це не враховуючи адмінбудівлі, інфраструктурні об’єкти тощо.

Щоб використати ефективно все, що ще можна використати, і потрібно реалізувати реформу, над якою наразі працює Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Крім того, ця трансформація дозволить запровадити сучасні, зовсім нові стандарти життя в громадах – коли на звалища потраплятиме мінімальна кількість відходів. Наприклад, шляхом запровадження системи розширеної відповідальності виробника, за якої він буде зобов’язаний забезпечити утилізацію своєї упаковки. Мова йде і про налагодження системи роздільного збору сміття, і про нові сучасні сміттєпереробні потужності тощо. А у кінцевому підсумку - про стале використання ресурсів, чисті європейські міста та чисте довкілля.

Окремо потрібно говорити про боротьбу з накопиченням одноразового пластику в країні. Бо нам й так вистачатиме клопоту із відходами руйнації, тож зайве захаращувати території ще й лишнім пластиком. І наша команда також працює над цим питанням. Нам важливо імплементувати відповідну Директиву ЄС 2019 року (2019/904), бо ми вже дбаємо про те, щоб після перемоги Україна була ще більш сучасною, цивілізованою, європейською.