State Street Global Advisors пояснила свій вихід новою політикою CA100+. Коаліцію створили у 2017 на п’ять років, і раніше вона зосереджувалася на покращенні управління та звітування про викиди портфельними компаніями. У червні минулого року група почала перехід "від слів до дій". Друга фаза CA100+ передбачає тиск на портфельні компанії для зменшення викидів парникових газів, а також надання групі детальної інформації про їхні кліматичні стратегії. За словами State Street, ця політика суперечить її незалежному підходу до взаємодії з портфельними компаніями.
Але справжня причина виходу інвестиційних компаній з групи, ймовірно, ближча до пояснення BlackRock. Координація дій інвесторів для боротьби зі зміною клімату несе юридичні ризики в США. Республіканці звинувачують фінансові компанії із зеленими політиками у порушенні фідуціарних обов'язків та антимонопольного законодавства. ESG опинилися в центрі політичної боротьби у США, і це загрожує вплинути на кліматичний прогрес усього світу.
Звичайно, вихід цих трьох компаній не означає припинення боротьби зі зміною клімату. До Climate Action 100+ все ще входить кілька сотень менших глобальних інвесторів, і їхня кількість зростає. Найбільші компанії, ймовірно, продовжать реалізовувати кліматичні стратегії самостійно. JPMorgan заявила про створення власної системи управління кліматичними ризиками, а інші інвестори обіцяють дотримуватися принципів сталого розвитку. Зрештою, це частина їхніх фідуціарних обов'язків — зміна клімату несе фінансові ризики як для всього суспільства, так і для бенефіціарів цих компаній. Але зелені стратегії можуть стати менш публічними. Bloomberg пише про greenhushing — схильність фінансової індустрії менше говорити на екологічні теми. BlackRock намагається мінімізувати ризики, пропонуючи клієнтам прямо назвати декарбонізацію однією із своїх інвестиційних цілей.
Нестабільність та непередбачуваність політичної ситуації в США несе все більше ризиків не лише для світової безпеки, а й для спільних екологічних ініціатив. Реалізація стратегій зеленого інвестування вимагає приділяти ще більше уваги потенційним регуляторним загрозам. Майбутні президентські вибори у США можуть поглибити ці проблеми, і світовий фінансовий сектор повинен бути готовим.