16 серпня Джо Байден підпише прийнятий у п'ятницю Закон про зменшення інфляції в США, Inflation Reduction Act (IRA).
Він передбачає $368 млрд на заходи з декарбонізації і є найамбітнішим пакетом витрат на захист клімату в історії США.
Це – один із пунктів передвиборчої програми Джо Байдена, а також своєрідна відповідь США на пакет кліматичних політик ЄС Європейський "зелений" курс.
За результатами моделювання Energy Innovation, Rhodium Group та Прінстонского університету, Закон дозволить США скоротити викиди СО2 на 40% до 2030 р. порівняно з 2005 р.
Також Закон допоможе зменшити залежність США від Китаю – запустити виробництво чистих технологій та створить мільйони робочих місць в переробній промисловості Америки.
У 2020 р. глобальні викиди СО2 склали 34,8 млрд тон, з яких:
  • 10,7 млрд тонн – викиди Китаю;
  • 4,7 млрд тонн – викиди США;
  • 2,6 млрд тонн – викиди ЄС;
В 2021 році викиди СО2 в США були на 17% нижче рівня 2005 року, за даними Global Carbon Project. Подібне скорочення – результат сукупності технологічних інновацій, ринкових тенденцій та федеральних податкових пільг для ВДЕ, а також державної та місцевої політик.
Майже 130 економістів, 7 лауреатів Нобелівської премії з економіки підтримали Закон, як такий що закладає основи для сильного, стабільного та широкого довгострокового економічного зростання.
Закон дуже комплексний, але цікавий з точки зору балансування підвищення податків та надання пільг як бізнесу, так і пересічним споживачам.