Найбільше обговорюють потенційний ризик ядерної катастрофи на ЗАЕС через втрату води в ставках-охолоджувачах реакторів. МАГАТЕ каже, води в ставках ЗАЕС достатньо. Однак Укргідроенерго попереджає, що вода з Каховки витече за 4 дні, що тоді? Варто стежити за ситуацією.

(Зокрема, кожен охочий може хоч щохвилини перевіряти радіаційний фон через https://eco-city.org.ua/ для заспокоєння.)

Вода в кранах запоріжців є і буде така сама: водозабір у нас вище за течією. Але нагадаю, що в умовах війни з дурними російськими терористами, варто мати вдома запаси бутильованої води, побутові фільтри та хоча би активоване вугілля (в коментарях лишу поради для запоріжців про водопостачання в надзвичайних умовах)

Спеціалісти Держводгенства працюють: Дніпровська ГЕС та інші по течії Дніпра в нормі, енергосистема контрольована.

Десятки тисяч людей з Херсонщини вимушені евакуюватися, і це біль. Частина їх прибуде до Запоріжжя, маємо бути готові їх зустріти.

Міста і села, що брали дніпровську воду з Каховського водосховища, її втратили, переходять на місцеві свердловини та колодязі (а якість води в них – окрема тема).

Тисячі селян Херсоншини та Запоріжжя відчують на собі падіння і втрату води в системах поливу, колодязях, а землеробство без поливу в наших кліматичних умовах неможливе.

Каховка була замінована давно, спеціалісти з надзвичайних ситуацій вже попереджали про такі ризики, РНБО давно мала скласти плани реагування, але ми все сподівалися на краще.