Серед основних ідей Гейтса – система підрахунку викидів. За його версією, щороку в атмосферу потрапляє 51 млрд тонн парникових газів. Найбільше викидів (31%) створює промисловість, особливо – виробництво сталі, цементу, пластику. На другому місці – виробництво і передача електроенергії (27%). Вирощування продуктів харчування – 19%, транспорт – 16%, холодильні та опалювальні системи – 7%.
Сьогодні країни світу намагаються скорочувати викиди. Але, щоб уникнути катастрофи, цього недостатньо. Засновник Microsoft переконує, що єдина правильна позиція – поставити за мету до 2050 року зменшити викиди до нуля. Для цього потрібна колосальна кількість інновацій, щоб люди могли літати, користуватися автівками та будь-як по іншому долучатися до світової економіки, не створюючи при цьому парникових викидів.
Для оцінки ефективності переходу на нульові викиди, Гейтс застосовує поняття "зеленої націнки" – різниці між вартістю продуктів чи процесів з викидами вуглецю чи без.
Найбільшими "зелені націнки" залишаються для енергетики та промисловості. Щоб знайти рішення для цих галузей, необхідно у кілька разів збільшити обсяги наукових досліджень та розширити податкові пільги, якими сьогодні користується альтернативна енергетика. А це можливо лише за участі держави.
У інтерв’ю виданню Euronews автор розповідає, що пропозиції з його книги знайшли відгук у адміністрації президента США Джо Байдена. Також Гейтс веде переговори про організацію великої міжнародної кліматичної конференції з Великобританією.
З цього приводу думаю, як би зробити так, щоб про необхідність протидіяти кліматичним змінам дізналися і українські політики? Цитуючи американського бізнес-гуру Гейтса, "це буде важко, але якщо ми дістанемося мети, це буде найкращим результатом, якого ми коли-небудь досягали".