Масштаб цифр шокуючий:

  • від воєнних дій – майже 52 млн тонн вуглецю;
  • від пожеж – 27 млн тонн;
  • від енергетичної інфраструктури – 17 млн тонн;
  • від руху переселенців та біженців – 3 млн тонн.

Спалені величезні масиви лісів, затоплені десятки шахт (у тому числі й та, де свого часу був здійснений підземний ядерний вибух), загинули мільйони тварин, за рівнем вибухонебезпечності Україна вже на перший рік повномасштабної війни стала світовим лідером. Цифри зростають щодня.

Екологічна шкода за своєю природою і характером є дуже небезпечною.
По-перше, вона має тривалий характер – війна закінчиться, а наслідки для довкілля відчуватимуться ще не один рік після цього. Окремі місцевості так і залишаться непридатними для повноцінного життя.
По-друге, вона не має "кордонів". Війна йде в Україні, але ніхто не скаже, куди зараз дісталась шкода, завдана минулорічним руйнуванням Каховської греблі чи пожежами, що сталися минулого місяця.

Світові слід пам’ятати про це та активніше долучатись до реалізації 8 пункту Формули мира нашого Президента, представленої на саміті лідерів "Великої двадцятки" восени 2022 року:

"Маємо знайти спільні відповіді на всі екологічні загрози, створені війною. Без цього не буде повернення до нормального, стабільного життя. Це все не просто українська проблема. Це виклик для усього світу".