З огляду на те, що одноразові маски потрібно міняти кожні три години, середньостатистичному мешканцю планети потрібно десятки масок щомісяця. За даними OceansAsia минулого року у світі було вироблено щонайменше 52 мільярдів цих виробів. І якщо від пластикових пакетів і одноразового посуду, з яких утворюється небезпечне пластикове сміття, можна відмовитися, то носити маски нас зобов'язує держава.

Тому поки триває епідемія коронавірусу, люди змушені продовжувати користуватися масками, "понаднормово" виробляючи мільйони тонн пластикового сміття.

Щоб зменшити навантаження на екологію, ВООЗ розробила рекомендації правильної утилізації відходів. Відповідні норми працюють і в Україні. Зокрема, відходи засобів індивідуального захисту, які використовуються в медичних установах, збирають окремо і утилізують на спеціалізованих підприємствах.

У домашніх умовах уряд рекомендує пакувати використані маски і рукавички в окремі пакети, а потім викидати у звичайні сміттєві баки. В теорії передбачається, що після цього, при сортуванні сміття, пакети з масками відбиратимуть для подальшого спалювання.

У реальності, на жаль, небезпечні відходи домогосподарств разом з органічними відходами в основному потрапляють на звичайні смітники. Там, як і інше пластикове сміття, використані маски повільно розкладаються, забруднюючи навколишнє середовище.

То як, користуючись захисними масками, не збільшувати шкоди навколишньому середовищу? Сортувати небезпечні відходи самостійно. Кияни можуть віднести використані маски і рукавички в спеціальні пункти збору сміття, які відкрили у столиці минулого роцку. Відходи накопичені в пунктах збору передають на спец підприємства для безпечної утилізації.

Ви можете відмовитися від одноразових масок. Багаторазові маски, якщо не забувати прати їх зі звичайним господарським милом і прасувати при високій температурі, працюють не гірше за одноразові. Виконуючи ці дві прості рекомендації, кожен з нас може внести свій внесок у захист навколишнього середовища, одночасно піклуючись про своє здоров'я.