Я зібрав всі правові документи, які незабаром будуть перетворені у відповідності з Green Deal. У нас більше 50 нормативних актів, які або вже знаходяться в процесі модифікації, або будуть змінені до червня 2022 року.

З урахуванням того, що все це необхідно змінити за півтора роки, ми робимо висновок, що прийдешні системні зміни зачеплять усі сфери: фінансову, промислову, торговельну, транспортну, житлову, енергетичну, а також сфери біорізноманіття та утилізації відходів... Водночас небагато політиків на рівні держав, зокрема і у Франції, усвідомлюють масштаб цих змін.

Ми підняли планку по скороченню викидів з 40% до 55% до 2030 року. Це означає, що за 2020-2030 роки наші викиди скоротяться удвічі в порівнянні з попереднім десятиліттям. Така інтенсифікація боротьби зі зміною клімату зачепить всі сфери, тим паче, що США повертаються в Паризьку угоду. Європа зараз знаходиться в процесі самоорганізації для того, щоб здобути перемогу в розпочатій екологічній революції.

Перша трансформація в рамках "Зеленого курсу" полягала в перетворенні Європейського інвестиційного банку в Кліматичний банк починаючи з кінця 2019 року. До того ж ми нещодавно затвердили історичний План відновлення ЄС обсягом понад 700 млрд євро, з яких 225 млрд — "зелені" інвестиції. Це найбільше вкладення в екологію, що коли-небудь мало місце в масштабах континенту. Крім того, завдяки класифікації, яка буде визначати, що саме є "зеленим" і стійким для інвестицій, а що — ні, у нас нарешті з'явиться можливість створити єдиний ринок фінансування "зеленого" переходу і прискорити цей процес.

Настають і інші зміни, серед яких реформа, яка зобов'язує європейські підприємства подавати інвесторам — поряд з щорічною фінансовою звітністю — всебічні відомості про вплив, який чинить підприємство на навколишнє середовище. Разом з тим вони повинні будуть інформувати про наявність у них стратегії, яка відповідає положенням Паризької угоди. Мова йде не тільки про те, щоб знати який на сьогоднішній день обсяг їхніх викидів СО2, а також, чи відповідає їхня траєкторія викидів меті Паризької угоди. Така прозорість стане для інвесторів орієнтиром на довгострокову і стійку діяльність.

З 50 законів, про які я згадав, Комітет визначить 10 основних нормативних текстів в червні 2021 року. Ціна вуглецю буде одним з ключових елементів цих документів. Ми збираємося суттєво реформувати ринок вуглецю, що спричинить за собою встановлення ціни близько 50 євро за тонну СО2.