Мета: Врегулювати застосування екологічних марковань і декларацій, щоб уникнути їх недобросовісного використання та забезпечити споживачів достовірною та достатньою інформацією про екологічні характеристики товарів і послуг. Це дозволить споживачеві робити обґрунтований вибір з урахуванням інтересів охорони довкілля.
Основні положення законопроєкту:
- Запровадити терміни "екологічне маркування", "екологічні декларації", "екологічна самодекларація" та встановити основні вимоги до їх застосування.
- Заборонити нанесення на етикетку продукції або пакування, у документації на продукцію, в рекламних та інших матеріалах екологічного марковання за відсутності сертифікату, що засвідчує відповідність продукції вимогам екологічних критеріїв, виданого органом з оцінки відповідності, компетентність якого підтверджена шляхом акредитації відповідно законодавству. Будь-які позначення та написи "екологічний", "екологічно дружній", "дружній до довкілля" та будь-яких однокореневих та/або похідних слів з префіксами "еко-" тощо будь-якими мовами відносно товарів чи послуг за відсутності сертифікату відповідності слід вважати обманом покупця, користувача або замовника. Виключити можливість нечіткого або неправдивого екологічне маркування.
- Передбачити можливість державної підтримки операторам екологічно кращої продукції у рамках загальнодержавних та регіональних програм.
- Надати право розміщувати екологічне маркування на продукції та кормах не лише у тому разі, якщо така продукція була отримана в результаті органічного виробництва. (Усунути невиправдане обмеження для екологічного маркування).