№2051-1
Забороняється розповсюдження пластикових пакетів в магазинах, кафе і ресторанах. Пропонується поступовий перехід на більш екологічні альтернативи
Ігор Кривошеєв author-avatar
Законопроєкт: №2051-1

Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України

Підписано президентом

Мета — зменшення попиту на використання пластикових пакетів в Україні, а отже запобігання забрудненню довкілля. Така концепція відповідає першій стадії ієрархії поводження з відходами, а саме — мінімізації утворення відходів.

Законопроєктом пропонується заборонити розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:

  • надлегких пластикових пакетів;
  • легких пластикових пакетів завтовщки до 50 мкм.
  • оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів.

Обмеження не поширюватимуться лише на надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікронів і розмірами 225х345х450 мм, що використовуються як первинне паковання для м’яса, риби та продуктів із них, а також сипучих продуктів. Їх буде заборонено з 2023 року, після появи на ринку альтернатив.

Планується, що заборона на пластикові пакети почне діяти через дев’ять місяців із дня ухвалення законопроєкту. Так буде забезпечено поступовий перехід на більш екологічні альтернативи:

  • пакети й торбинки багаторазового використання,
  • паперові пакети,
  • біорозкладні пакети.

Пакети, які не відповідатимуть вимогам і залишаться в обігу, повинні будуть утилізуватися суб’єктами господарювання, які їх придбали. Окремо встановлюватиметься відповідальність за порушення вимог закону та розповсюдження пакетів.

Читайте також