Українцям розповіли про досвід Швеції у виробленні енергії зі сміття

Українцям розповіли про досвід Швеції у виробленні енергії зі сміття Shutterstock

Олекса Франко

Наприклад, місто Мальке 60% енергії отримує саме з відходів

Швеція є одним зі світових лідерів, які генерують енергію зі сміття (waste-to-energy).

За словами експерта Андрія Сокола-Черніловського, близько 2,5 млн тонн відходів у країні щороку спалюється для виробництва електрики або тепла. Про це він розповів у Facebook-групі "Промисловість переробки відходів України".

Експерт наголосив, що у Швеції розташовані десятки сміттєпереробних заводів і "сміттєвих" електростанцій, які забезпечують енергією близько мільйона сімей. Це вже чимало як для 10-мільйонної країни. Зокрема, місто Мальке 60% енергії отримує саме з відходів.

За утилізацію відходів, які потім перетворюють на сировину для виробництва енергії, громадяни Швеції мають платити, зазначив Сокол-Чернівловський.

Вартість залежить від ваги, тому кожна сім’я відповідально сортує відходи, які виробляє, щоб платити менше. Зокрема, це папір, скло, пластикове пакування. Органіка та сміття, яке не можна переробити, потрапляють до сміттєпереробних заводів.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Великобританії 2 тисячі будинків отримуватимуть теплову енергію від каналізації.

Читайте також
Zero Waste: практичні кроки до філософії розумного споживання, яка рятує планету
Zero Waste: практичні кроки до філософії розумного споживання, яка рятує планету

Головне – купувати з розумом, використовувати на повну, а потім переробляти

Перехід на чисту енергію є основою енергетичної стійкості світу — BloombergNEF
Перехід на чисту енергію є основою енергетичної стійкості світу — BloombergNEF

Важливим чинником є електрифікація виробничих процесів та транспорту

Пожежа на сміттєвому полігоні у Кривому Розі: місто четвертий день потерпає від смороду
Пожежа на сміттєвому полігоні у Кривому Розі: місто четвертий день потерпає від смороду

Локальний рівень забруднення повітря перевищував норму у понад два рази

Українці платять за "сміттєву" реформу, яку проігнорувала місцева влада — експерт
Українці платять за "сміттєву" реформу, яку проігнорувала місцева влада — експерт

Практично всі міста України не оновили модель управління відходами, тож по суті порушують чинне законодавство