Таксономія ЄС — це класифікаційна система, що встановлює перелік екологічно стійких видів економічної діяльності. Вона є важливим фактором, що сприяє нарощуванню стійких інвестицій і реалізації "Європейського зеленого курсу". Очікується, що надання відповідних визначень компаніям, інвесторам і політикам, щодо яких економічну діяльність можна вважати екологічно стійкою, створить безпеку для інвесторів, захистить приватних інвесторів від "зелених" витрат, допоможе компаніям спланувати перехід, пом'якшить фрагментацію ринку та врешті допоможе перенести інвестиції туди, де вони найбільш потрібні.
У книзі правил таксономії вводиться система маркування інвестицій, яка може спрямувати сотні мільярдів коштів на галузі та компанії, які виграють "стійкий" знак для всієї або частини своєї діяльності. Він охоплює 13 секторів, зокрема відновлювані джерела енергії, транспорт, лісове господарство, виробництво, будівництво, страхування та навіть мистецтво, на які разом припадає майже 80% викидів парникових газів в ЄС.
Рішення щодо газу та ядерної енергетики, двох найбільш суперечливих аспектів систематики, було відкладено й буде розглядатися окремо.
Згідно з прописаними критеріями, економічну діяльність розцінюють як "зелену", якщо вона:
- зменшує або запобігає негативному впливу змін клімату на населення, природу чи активи;
- сприяє зменшенню викидів парникових газів.
Щодо енергетики, таксономія визначає два ключові пороги:
Низький поріг 100 г CO2/кВт-год, нижчими за який технології виробництва енергії зазвичай вважаються "стійкими".
Цей поріг виключає позначення вугілля та газу "зеленими", навіть якщо вони оснащені технологією захоплення та відведення вуглецю.
Вищий поріг, встановлений у 270 г CO2/кВт-год, визначає енергетичні технології, які, як вважається, завдають "значної шкоди" навколишньому середовищу.
Щодо внесення секторів фермерського господарства до "зелених" фінансів, то Комісія вирішила відкласти розгляд цього питання та "дочекатися завершення реформи Спільної сільськогосподарської політики".
Однак лісове господарство та біоенергетика внесено, та правила буде оновлено відповідно до майбутньої лісової стратегії ЄС та переглянутої Директиви про відновлювані джерела енергії, яка буде представлена в червні. Біоенергетика вважається нейтральною до вуглецю за чинними правилами ЄС, що, на думку екологів, заохочує спалювати щораз більшу кількість деревини для виробництва електроенергії.