Європейська комісія опублікувала нові правила для розрахунку та перевірки ефективності переробки й відновлення матеріалів із відпрацьованих батарейок.
Їх оприлюднили на офіційному сайті Європейського Союзу.
Нові правила спрямовані на підтримку циркулярної, стійкої та конкурентоспроможної економіки. Передбачається, що завдяки їм матеріали, що використовуються в батарейках, довше залишатимуться в економіці й у такий спосіб запобігатимуть утворенню надлишкових відходів.
Мета цих правил: забезпечити якісну переробку та відновлення матеріалів із відпрацьованих батарейок, особливо тих, що містять критично важливу та стратегічну сировину. Вони встановлюють чітку та послідовну методику розрахунку для переробників. З їхньою допомогою у Єврокомісії хочуть завадити недобросовісній конкуренції на ринку вторинної сировини з відпрацьованих батарейок в ЄС.
Методологія вимірювання ефективності переробки кількісно визначає загальний об’єм перероблених матеріалів. Її розробили для акумуляторів, що містять свинцево-кислотні, нікель-кадмієві, літієві та інші матеріали. Процес оцінки відновлення матеріалів спеціально розроблений для критичної сировини, такої як кобальт, мідь, літій і нікель, а також свинець.
Для підтримки послідовного застосування правил розрахунку у ЄС також запровадили гармонізований формат документації, яку переробники подаватимуть до органів влади держав-членів ЄС.
Новостворена методологія набуде чинності 24 липня 2025 року.
У Єврокомісії вважають, що батарейки відіграють вирішальну роль у просуванні "зеленого переходу", підтримці сталої транспортної мобільності та досягненні кліматичної нейтральності до 2050 року.
Нагадаємо, днями ЕкоПолітика повідомляла про те, що уряди ЄС зривають дедлайн щодо фінансування доступного "зеленого переходу".