Європейський Союз готується позначити лише 4 держави як країни з високим ризиком вирубки лісів: Білорусь, Північну Корею, М'янму та росію.
Про це повідомляє Euractiv з посиланням на трьох дипломатів ЄС.
При цьому до “чорного списку” не потраплять такі великі експортери сировини, як Бразилія та Індонезія. За словами дипломатів, документ обговорювався в умовах суворої секретності протягом останніх тижнів під час зустрічі 30 квітня і був схвалений усіма країнами-членами в понеділок, 12 травня.
Нагадаємо, бенчмаркінг є частиною імплементації Регламенту ЄС щодо вирубки лісів (Regulation on Deforestation-free Products – EUDR), який класифікує держави як країни з високим, стандартним або низьким ризиком. Категорія визначає, наскільки суворими будуть правила належної обачності для компаній – що також означає більше перевірок – для тих, хто імпортує важливі агропродовольчі товари, такі як какао, кава, соя, пальмова олія та яловичина.
Розробка бенчмаркінгу вирубки лісів, яка тривала майже 2 роки, раніше викликала дипломатичне занепокоєння, особливо серед великих експортерів, таких як Бразилія, Малайзія та Індонезія. Вони наполегливо лобіювали, щоб їх не включили до списку.
“Наразі вони зняті з гачка. У документах, оприлюднених минулого року, Європейська комісія висунула ідею запровадження санкцій лише проти країн, які вже перебувають під санкціями ЄС або ООН, і, схоже, цієї позиції вона дотримується і надалі”, – говорять у Euractiv.
У виданні припустили, що екологічні неурядові організації (НУО), ймовірно, будуть незадоволені таким кроком Єврокомісії. Адже у січні 40 НУО закликали єврокомісарів забезпечити, щоб порівняльний аналіз країн "об'єктивно відображав реальні ризики для прав людини та довкілля", а не покладався на критерії санкцій.
Наразі Європейська комісія відмовилася від коментарів щодо країн, які будуть включені до “чорного списку”. Його офіційне оприлюднення заплановане на червень.
Як повідомляла ЕкоПолітика у середині квітня, Єврокомісія оприлюднила нові керівні документи, які спрощують імплементацію Регламенту ЄС про вирубку лісів та зменшують адміністративний тягар для компаній.