Лісівники показали, як відновлюють території після нелегального видобутку бурштину. Відео Скриншот із відео

Лісівники показали, як відновлюють території після нелегального видобутку бурштину. Відео

Ганна Велика

Тут висаджують мішані хвойно-листяні насадження

Фахівці державного підприємства “Ліси України” висадили понад 600 га лісів на земельних ділянках, пошкоджених нелегальним видобутком бурштину на Рівненщині.

Про це вони розповіли у сюжеті новинному інтернет-ресурсу “Подробиці”.

За інформацією лісівників, “чорні копачі” за роки нелегального промислу перетворили на пустелю 4000 га землі, з яких 2000 га – це землі лісового фонду. Вже понад 5 років в Україні діє закон про легальний видобуток бурштину. Тому тепер на цих ділянках “сонячне каміння” офіційно видобувають фірми, які отримали на це спецдозволи. Відповідно до закону, інвестори зобов'язані провести рекультивацію на всіх відпрацьованих землях. Тому вони фінансують висадку лісгоспами сосен та беріз на постраждалих територіях.

Лісничий Володимирецького лісництва Іван Швирид розповідає, що нині спостерігаються поодинокі випадки незаконного видобутку бурштину, а у середині 2000-х років це був “психоз”, коли за пару років лопатами та помпами знищили як молоді, так і старі навколишні ліси, посаджені ще при Польщі.

Старателі під час робіт перемішували родючий шар ґрунту, в якому можуть рости дерева, із піском та глиною, розповідає лісничий. Це зробило його непридатним для життя рослин.

Перші дерева на понівечених землях висадили 4 роки тому. Щоб ділянка площею 10,3 га була схожа у майбутньому на ліс, на ній посадили понад 80 тис. хвойних і листяних дерев. Насадження зараз у доброму стані. За проведені лісгоспом роботи ТОВ "Сонячне ремесло", яке має ліцензію на видобуток, перерахувало державному підприємству 298 тис. грн.

Журналістам продемонстрували й іншу ділянку, яку заліснили нещодавно. Лісівники обіцяють, що за 6-7 років тут буде повноцінне лісове насадження.

Зараз обидві ділянки загальною площею понад 25 га перебувають у комунальній власності Володимирецької селищної ради. Її голова Василь Ковенько розповів, що громада хоче виділити ці земельні ділянки під рекреацію, шукає інвестора, готує пакет документів.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, за інформацією екоактивістів, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України погодило знищення лісу для видобутку бурштину на Рівненщині.

Читайте також
Суд відкрив справу проти ДП "Ліси України" за відмову у захисті пралісів "Шипоту"
Суд відкрив справу проти ДП "Ліси України" за відмову у захисті пралісів "Шипоту"

Прокладання лісівниками дороги через праліс і його буферну зону викликало значний суспільний резонанс, а профільне міністерство досі його ігнорує 

Прокуратура відкрила справу про знищення пралісів у "Шипоті", а Міндовкілля й досі мовчить
Прокуратура відкрила справу про знищення пралісів у "Шипоті", а Міндовкілля й досі мовчить

Нахабність лісівників та байдужість профільного міністерства виходять на новий рівень

На Прикарпатті активісти фіксують масштабні безконтрольні рубки лісу 
На Прикарпатті активісти фіксують масштабні безконтрольні рубки лісу 

Лісівники запевняють, що численні перевірки порушень не виявили

Вирубка пралісів заради дороги у "Шипоті": лісівники відреагували на скандал
Вирубка пралісів заради дороги у "Шипоті": лісівники відреагували на скандал

Але про деякі порушення вони вирішили просто промовчати