Активісти закликали екокомітет поновити роботу над законопроєктом №10066 про відходи упаковки shutterstock

Активісти закликали екокомітет поновити роботу над законопроєктом №10066 про відходи упаковки

Ганна Велика

Цей проєкт закону визначений як євроінтеграційний

Члени ГО “Zero Waste Alliance Ukraine” звернулися до комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування із закликом відновити роботу над законопроєктом №10066 "Про упаковку та відходи упаковки".

Текст своєї наполегливої пропозиції активісти розмістили у Facebook.

Вони нагадали, що відповідно до даних Національного плану управління відходами до 2033 року близько 30% побутових відходів в Україні становлять відходи паковання. З них піддаються рециклінгу лише 12-14%.

На думку активістів, ці цифри свідчать про критичну ситуацію у сфері управління відходами пакування в Україні та підкреслюють необхідність впровадження ефективної системи розширеної відповідальності виробника (РВВ).

Члени ГО “Zero Waste Alliance Ukraine” наполягають, що прийняття законопроєкту №10066 "Про упаковку та відходи упаковки" є важливим кроком у цьому напрямку.

“Як громадськість, ми вимагаємо дотримання встановлених термінів і невідкладного відновлення процесу прийняття законопроєкту №10066 “Про упаковку та відходи упаковки”, напрацювання якого триває вже більше ніж рік”, – написали активісти.

Також вони закликали організації природоохоронного спрямування підписати звернення щодо відновлення процесу прийняття законопроєкту та оприлюднення його тексту для ознайомлення громадськості.

Основна інформація про законопроєкт №10066

Дата реєстрації: 18.09.2023 року.

Ініціатор законопроєкту: прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Суб'єкт права законодавчої ініціативи: Кабінет міністрів України.

Номер при реєстрації у Верховній Раді: 4229-IX.

Особливості: позначений як євроінтеграційний.

Головний комітет: комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.

Направлено на розгляд екокомітету: 20.09.2023 року.

Зазначимо, що цей законопроєкт має ще дві альтернативні версії: №10061-1, №10061-2. Їх ініціаторами стали народні депутати. Вони включені до порядку денного під тим самим номером, що й перший проєкт закону – №4229-IX. До екокомітету вони надійшли трохи пізніше – на початку жовтня 2023 року.

Нагадаємо, що роботу над версією законопроєкту до першого читання депутати екокомітету запланували на лютий-серпень цього року. У Плані законопроєктної роботи парламенту на 2025 рік законопроєкти №10066, №10061-1 та №10061-2 передбачено розглянути у 3 кварталі.

Історія питання

Ще у лютому 2024 року голова екокомітету Олег Бондаренко заявляв, що законопроєкт №10066 “Про упаковку та відходи упаковки” можуть прийняти на 11 чи на початку 12 сесії Верховної Ради, тобто у 2024 році. Під час виїзного засідання екокомітету у Львові 26 лютого він розповідав, що на той момент документ повністю перепрацьовувала робоча група. Найближчим часом його обіцяли передати до парламенту.

“Я думаю, вже найближчим часом ми подамо нову версію [законопроєкту – ред.] і будемо рухати його. Я дуже сподіваюся, що ми його приймемо чи на цій сесії [Верховної Ради – ред.] ще, чи на початку наступної. Нам всім він дуже потрібен. Ми розуміємо, як має працювати система, і які мають бути її складові. Також бачимо певний супротив”, – коментував тоді роботу над законопроєктом №10066 Олег Бондаренко.

Судячи із затримки, супротив виявився неймовірної сили. Нової – переробленої – версії документа громадськість та фахівці чекають і досі.

Читайте також
Міндовкілля хоче різко збільшити штрафи за забруднення довкілля відходами
Міндовкілля хоче різко збільшити штрафи за забруднення довкілля відходами

За деякі правопорушення вони зростуть у 25 разів

В Україні імплементують норми ЄС щодо захисту вод від забруднення
В Україні імплементують норми ЄС щодо захисту вод від забруднення

Це одна з вимог, передбачених у Ukraine Facility Plan

Кабмін розширив можливості для рубок і видобутку копалин на заповідних територіях
Кабмін розширив можливості для рубок і видобутку копалин на заповідних територіях

Скасування торкнулося більшої кількості природоохоронних погоджень, ніж передбачалося на початку

Президент не відповів на петицію громадян і підписав скандальний законопроєкт №12089
Президент не відповів на петицію громадян і підписав скандальний законопроєкт №12089

Громадяни поставили майже 26 тис. підписів під проханням до голови держави накласти вето на цей нормативно-правовий акт