Накопичувати вдома пластикові пакети для повторного використання неекологічно та шкідливо для здоров'я. Про це повідомили на Facebook-сторінці Міндовкілля.
За останнє десятиліття українці надбали нову традицію — пакет із пакетами. Одноразові пластикові мішечки люди приносять до своїх домівок та зберігають, щоб використати повторно. Вважають, що це — турбота про довкілля та економія сімейного бюджету.
Але "пакет із пакетами" приховує в собі небезпеку не лише для природи, але й для людського здоров'я.
Пакет із пакетами НЕ екологічний. Навіть використаний десять чи двадцять разів, він усе одно опиниться на смітнику. А там століттями буде розкладатися на мікропластик та отруювати грунт і воду. До того ж його ненароком можуть з'їсти тварини-безхатьки або дикі тварини. В результаті — проблеми зі здоров'ям та болісна смерть.
Пакет із пакетами НЕ заощадить кошти. Одна багаторазова торбинка прослужить вам щонайменше 3-4 роки. За цей час вона замінить використання 600 пластикових пакетів. Якщо врахувати, що в середньому один пакет із магазину коштує 2 гривні, виходить сума в 1200 грн.
Пакет із пакетами НЕ зручний. Він займає багато місця та засмічує помешкання. До того ж як показує практика, люди часто забувають дорогою до магазину взяти з собою свій збережений пакет. Такого не може трапитися з екоторбинкою. Адже в сумці чи наплічнику вона займає зовсім небагато місця й там її можна тримати постійно.
Крім цього під дією тепла та вологи пакети починають виділяти в повітря шкідливі речовини. Це свинець та випари хімічного клею, які використовують при їх виробництві.
Як писала ЕкоПолітика раніше, в Україні оголосили конкурс на найкращу екоторбинку — "Мішечок". У ньому можуть позмагатися учні шкіл та позашкільних навчальних закладів.