Незаконні рубки у Мархалівському лісі під Києвом для облаштування військового меморіального кладовища тривають попри ухвалу апеляційного суду, який 16 січня підтвердив протиправності постанови уряду щодо дозволу на проведення вирубок на цій території.
Про це у Facebook повідомили активісти Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ), який ще з минулого року судиться з Кабінетом міністрів України через постанову №225 “Деякі питання видалення дерев, чагарників, газонів і квітників під час виконання підготовчих та/або будівельних робіт і експлуатації Національного військового меморіального кладовища” від 01.03.2024 року.
У КЕКЦ нагадали, що 16 січня 2025 року колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду визнала цю постанову “протиправною та нечинною”. Раніше активісти заявляли, що вона дозволила “практично безперешкодно та варварськи зносити десятки га лісу біля села Мархалівка під військовий цвинтар”.
Природозахисники розповіли, що 19 січня, вже після рішення апеляційного суду, рубки у Мархалівському лісі продовжилися. Як доказ, вони опублікували фотографії звідти.
Активісти припускають, що дирекція будівництва меморіального військового кладовища сприяє цим незаконним діям або навіть є їх замовником.
“Ми сподіваємося, що поліція, екологічна прокуратура та екоінспекція Столичного округу відреагують на цей незаконний та наглий демарш лісорубів-губителів Мархалівського лісу”, – говорять у КЕКЦ.
Нагадаємо, ця історія почалася наприкінці липня 2024 року. Тоді активісти Київського еколого-культурного центру подали до суду на уряд через незаконну, на їхню думку, постанову №225, яка дозволяє знесення дерев для облаштування військового меморіального кладовища.
Також ЕкоПолітика писала про те, що у КЕКЦ звинуватили чиновників Міністерства у справах ветеранів України у спробі знищити 270 га Мархалівського лісу з метою подальшого продажу деревини та отримання прибутку у 80 млн грн.
25 вересня 2024 року Київський окружний адміністративний суд визнав незаконною постанову уряду України №225, яка дозволила проводити масові рубки Мархалівського лісу поблизу Києва під військове меморіальне кладовище.
16 січня цього року Шостий апеляційний адміністративний суд також підтвердив протиправність згаданої постанови.