Під час кліматичної конференції COP29 у Баку США та Україна оголосили про запуск 3 нових проєктів у сфері малих модульних реакторів (ММР).
Про це повідомили у Міністерстві енергетики України.
Партнерство реалізовуватиметься в рамках програми FIRST (Foundational Infrastructure for the Responsible Use of Small Modular Reactor Technology – Базова інфраструктура для відповідального використання технології малих модульних реакторів). Вона включатиме 3 взаємопов'язаних проєкти:
- Проєкт “Чисте паливо”: будівництво пілотного заводу з виробництва чистого водню та аміаку.
- Проєкт “Фенікс”: передбачає конверсію вугільних електростанцій на ММР.
- Проєкт “Чиста сталь”: розробка дорожньої карти декарбонізації сталеливарної промисловості за допомогою ММР.
У міністерстві зазначили, що ця ініціатива є стратегічним кроком для:
- досягнення глобальних кліматичних цілей;
- регіональної енергетичної безпеки;
- економічного зростання;
- перспективи післявоєнного лідерства України у використанні передових ядерних технологій.
Народна депутатка Олена Криворучкіна на своїй Facebook-сторінці розповіла, що загальне фінансування 3 нових проєктів у сфері ММР складе $30 млн.
"Україна пов’язує своє майбутнє з атомною енергетикою. Попри те, що наша країна пережила аварію на Чорнобильській АЕС і зараз стикається з безпрецедентними викликами у зв'язку з окупацією росією найбільшої в Європі атомної електростанції – Запорізької АЕС, ми продовжуємо рухатися вперед, модернізуючи наш нинішній атомний парк і реалізуючи наші плани щодо будівництва нових атомних генеруючих потужностей", – заявив міністр енергетики України Герман Галущенко у своєму онлайн-виступі.
Раніше ЕкоПолітика розповідала, що Європарламент ухвалив рішення щодо включення атомної енергетики до "зелених технологій". Також ми повідомляли, що Україна долучилася до Глобальної Платформи Кліматичного Клубу, участь у якій допоможе залучити інвесторів до зеленого відновлення нашої країни.