Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України завершило опрацювання нових перекладених довідкових документів з найкращих доступних технологій та методів управління (НДТМ) для підприємств з обробки чорних металів.
Про це відомство проінформувало на своїх сторінках у соцмережах.
Робоча група при Міндовкілля доопрацювала перекладений на українську мову європейський довідковий документ НДТМ для галузі чорної металургії та узгодила всю національну технічну термінологію з термінологією Європейського Союзу.
У відомстві нагадали, що це вже п’ятий європейський довідковий документ НДТМ, який Міндовкілля доопрацювало для подальшого впровадження в рамках реформи зменшення та контролю промислового забруднення. Ним користуватимуться українські промисловці, а також органи влади та інші стейкхолдери.
Перекладений та адаптований документ містить опис реального досвіду європейської промисловості щодо впровадження НДТМ для запобігання та впливу на обсяги забруднення.
Наступним етапом впровадження НДТМ у галузі чорної металургії стане затвердження висновків НДТМ на національному рівні. Для цього Кабінет міністрів України має затвердити відповідний Порядок, який вже розробило Міндовкілля.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у грудні 2022 року профільне міністерство оприлюднило перші довідкові документи з Найкращих доступних технологій та методів управління/BREFs щодо виробництва чавуну і сталі, цементу, вапна й оксиду магнію, а також про енергоефективність. У березні 2023 року Міндовкілля опублікувало оновлені НДТМ для чорної та кольорової металургії. У травні того ж року міністерство оприлюднило нові перекладені довідкові документи з найкращих доступних технологій та методів управління щодо виробництва скла та кераміки. А у липні 2023 року відомство закликало громадськість ознайомитись з опублікованими НДТМ щодо викидів у повітря, поверхневої обробки органічними розчинниками, ковальської та ливарної промисловості та долучитись до обговорення.