У вівторок, 17 вересня, Кабінет міністрів України схвалив нову редакцію Порядку функціонування реєстру біометану.
Про це повідомили у Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження України.
Нова постанова №1065 від 17 вересня 2024 року вносить зміни до постанови уряду від 22 липня 2022 року №823.
У Держенергоефективності говорять, що це рішення є ще одним кроком для повноцінної інтеграції України до Євросоюзу та реалізації спільної з ЄС мети – подолання залежності від імпортних енергоносіїв і розвитку сталої енергетики.
“Визнання українських гарантій походження енергії в країнах ЄС є ключовим для інтеграції України в європейський ринок відновлюваної енергетики”, – наголосили у відомстві.
За словами посадовців, головна мета прийняття нової редакції Порядку функціонування реєстру біометану – це впровадження принципів та правил, встановлених новою Директивою RED ІII, адже вона є обов’язковою для виконання Україною.
Нова редакція Порядку врегульовує такі питання:
- Ведення реєстрації скрапленого або стисненого біометану, а також формування гарантій їхнього походження, передачі, розподілу або анулювання та видачі сертифікатів походження біометану.
- Спрощення процедури реєстрації об’єкта виробництва біометану шляхом виключення реєстрації аудитора в Реєстрі та надання виробником біометану відомостей щодо сертифіката відповідності критеріям сталості, який видається за міжнародною схемою сертифікації незалежним аудитором.
- Надання відомостей щодо підтвердження обсягів біометану одночасно виробником і оператором ГТС/ГРМ, а також отримання даних щодо кількості сталого біометану відповідно до PoS (доказ сталості – Proof of Sustainability).
“Реєстр біометану, який буде створено відповідно до оновленого Порядку та розроблених технічних вимог, буде спрямований на полегшення експорту біоментану до країни ЄС та підвищення ефективності взаємодії з Union Database for Biofuels (UDB)”, – говорить голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва.
Вона впевнена, що наразі Україна має всі шанси стати лідером у виробництві та експорті біометану, що не лише сприятиме енергетичній незалежності країни, але й зробить вагомий внесок у декарбонізацію енергетичного сектору європейського континенту.
Як повідомляла ЕкоПолітика у квітні, виробникам електроенергії та біометану в Україні видаватимуть гарантії походження відновлюваної енергії. Маркуванням біометану займатиметься Держенергоефективності.
Ми також писали про те, що для Київщини розробили “План розвитку біогазової галузі Київської області та перед-ТЕО одного біогазового проєкту”.