У Києві планують частково відмовитись від косіння трави: деталі експерименту

У Києві планують частково відмовитись від косіння трави: деталі експерименту

Єлизавета Волкотруб

Практика відмова від косіння є поширеною в багатьох європейських столицях

У Києві планують висадити декоративні луки для того, щоб відмовитись від регулярного косіння трави.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Практика висадження декоративних луків та відмова від косіння є поширеною в багатьох європейських столицях. Важливою перевагою є створення умов для живлення комах-запилювачів, що сприяє збереженню біорізноманіття.

Зазначається, що на обраних 39 локаціях у столиці передбачено природний ріст трави, а на 17 ділянках планують використати суміш трав.

"Ми отримали багато позитивних відгуків від киян, започаткувавши експеримент з відмовою від косіння та з висаджуванням луків на обраних ділянках. Ця практика чудово прижилася і не лише створює привабливі та естетичні ландшафти, але й сприяє збереженню біорізноманіття. Такі підходи в озелененні мають безпосередній вплив на екологічну стійкість міста. Саме тому продовжимо створення ділянок з декоративними луками та ділянок без скошування і в цьому році. Про нові підходи в озелененні Києва інформуватимемо за допомогою спеціальних оголошень на місцях", – повідомив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний.

Генеральний директор КО "Київзеленбуд" Юрій Бахмат зазначив, що підхід натурального росту трав застосовується переважно для міських парків, тоді як декоративні луки планується висаджувати на транспортних розв'язках, розподільних смугах і ділянках уздовж автомобільних доріг.

"Місто розпочало експеримент щодо європейського підходу захисту біорізноманіття у 2023 році. Це дозволило створити хороші умови для розвитку екосистеми міста. Тому комунальні підприємства по утриманню зелених насаджень і цього року продовжать висаджувати луки та відмовлятимуться від косіння на визначених ділянках протягом вегетаційного періоду", – додав Бахмат.

Як повідомляла Екополітика раніше, на Хмельниччині, Буковині та Тернопільщині Державне підприємство "Ліси України" висадило близько 5,8 млн сіянців, покривши площу у майже тисячу гектарів. З них 55,2 гектара становлять нові ліси.

Читайте також
Якість повітря у Києві знову погіршилася: названо причини та рекомендації
Якість повітря у Києві знову погіршилася: названо причини та рекомендації

Спеціалісти запевняють, що така ситуація є типовою для осіннього періоду

У Києві знову погіршилася якість повітря
У Києві знову погіршилася якість повітря

Це пов’язують із пожежами та несприятливими метеоумовами