На Тернопільщині з сільради планують стягнути понад 5 млн грн через забруднення земель

На Тернопільщині з сільради планують стягнути понад 5 млн грн через забруднення земель shutterstock

Єлизавета Волкотруб

Виявлено стихійне сміттєзвалище на території громади

Прокурори Теребовлянської окружної прокуратури звернулись до суду з вимогою стягнути з органу місцевого самоврядування відшкодування у розмірі понад 5 млн грн через заподіяні псування та земельні забруднення.

Підставою для подання позову стало невиконання селищною радою обов'язків встановлених законом протягом 2021-2022 років, а саме – ліквідація стихійних сміттєзвалищ, повідомляє Тернопільска обласна прокуратура у Facebook.

Рішенням Господарського суду Тернопільської області розпочато провадження у цій справі.

Як повідомляла Екополітика раніше, працівники лісової охорони виявили на Рівненщині та Волині 302 сміттєзвалища у державних лісах або поруч з ними.

Читайте також
Пожежа на сміттєвому полігоні у Кривому Розі: місто четвертий день потерпає від смороду
Пожежа на сміттєвому полігоні у Кривому Розі: місто четвертий день потерпає від смороду

Локальний рівень забруднення повітря перевищував норму у понад два рази

Українці платять за "сміттєву" реформу, яку проігнорувала місцева влада — експерт
Українці платять за "сміттєву" реформу, яку проігнорувала місцева влада — експерт

Практично всі міста України не оновили модель управління відходами, тож по суті порушують чинне законодавство

Засмітив ліс — плати 51 тис. грн: може зрости відповідальність за "сміттєві" порушення
Засмітив ліс — плати 51 тис. грн: може зрости відповідальність за "сміттєві" порушення

Якщо посадовці не вживатимуть заходів із ліквідації стихійних звалищ, також платитимуть штраф

Генеральний клінінг у Голосіївському парку: киян запрошують долучитися до акції 20 червня
Генеральний клінінг у Голосіївському парку: киян запрошують долучитися до акції 20 червня

Організатори забезпечують трансфер з Києва до нацпарку та назад