Зеленського закликали допомогти законодавчо врегулювати експорт біометану shutterstock

Зеленського закликали допомогти законодавчо врегулювати експорт біометану

Катерина Бєлоусова

Україна може виробляти до 1 млрд м3 біометану на рік до 2030 року

Біоенергетична асоціація України UABIO звернулася до президента України Володимира Зеленського та інших посадових осіб щодо законодавчого врегулювання експорту біометану.

Адже український ринок, на відміну від європейського, не має законодавчих стимулів купляти біометан, повідомляє UABIO у Facebook.

В UABIO закликають:

  • ухвалити закон “Про внесення змін до Митного кодексу України щодо митного оформлення біометану” (законопроєкт №9456);
  • внести зміни в наказ Міністерства фінансів України від 30.05.2012 №629 "Про митні формальності на трубопровідному транспорті та лініях електропередачі";
  • внести зміни в наказ Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №448 "Про затвердження Переліку товарів, митне оформлення яких здійснюється Енергетичною митницею Державної митної служби України".

В асоціації підкреслили, що у 2021 році в Україні прийняли закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку виробництва біометану" і з того часу розпочалося будівництво біометанових заводів. Наразі вже побудовано два таких заводи, декілька ще будуються. Протягом 2024-2025 років заплановане відкриття 10 нових обʼєктів із потужністю від 1,5 млн м3 біометану на рік кожен.

В повідомленні наголосили, що Україна може стати повноцінним партнером ЄС, адже має надійну газотранспортну мережу і практично невичерпну сировинну базу як аграрна держава. До 2030 року Україна може досягти виробництва до 1 млрд м3 біометану на рік, а до 2050 р. – до 20 млрд м3. 

“Розвиток галузі неможливий без прискорення роботи державних органів влади в частині законодавчого врегулювання галузі виробництва біометану в Україні. На законодавчому рівні не вирішена проблема з можливістю доставки даного продукту на європейський ринок”, – пояснили в UABIO.

В асоціації додали, що заводи побудовані за кошти інвесторів вимушені зупиняти свою роботу тільки тому, що немає можливості продавати свою продукцію. 

Нагадаємо, радник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олексій Рябчин заявив, що вирішення питання щодо розвитку галузі біометану допоможе Україні отримати вищу оцінку від Єврокомісії.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, остійний представник Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні Яко Сільє заявив, що країна має надавати пріоритет інвестиціям у біогаз, біомасу, сонячну та вітрову енергію.

Читайте також
Перший український біометан почав надходити у вітчизняну ГТС
Перший український біометан почав надходити у вітчизняну ГТС

Це наразі єдиний подібний досвід для енергетичної галузі України

Уряд адаптував Порядок функціонування реєстру біометану до європейських вимог
Уряд адаптував Порядок функціонування реєстру біометану до європейських вимог

Він працюватиме за принципами та правилами нової євродирективи RED ІII

Київщина тепер має план розвитку біогазової галузі
Київщина тепер має план розвитку біогазової галузі

Потенціал області у цій сфері фахівці оцінили як достатньо високий

Потужності біометану в ЄС збільшилися на 37%, – EBA
Потужності біометану в ЄС збільшилися на 37%, – EBA

При цьому потужності проаналізованих країн, що не входять до ЄС, зросли на 20%