Україна має значний потенціал та ресурси для посилення зеленого переходу ЄС у сільському господарстві та промисловості: від органічного виробництва та зменшення хімічного забруднення до "зеленої" сталі та акумуляторів.
Станом на 2021 рік використання пестицидів та мінеральних добрив в Україні значно нижче за середні показники ЄС та навіть його цілі: пестицидів – у чотири рази, азотних та фосфатних добрив – майже у півтора раза, калійних добрив – удвічі.
Хоча частка земель під органічним виробництвом в Україні невисока, за їхньою площею вже сьогодні Україна займала б 12-те місце в ЄС, а після досягнення поточної національної цілі (1,3 млн га до 2030 року) була б у п’ятірці держав-членів Євросоюзу за площею таких земель.
Значний потенціал розвитку відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) на сході та півдні України у поєднанні з великими родовищами залізної руди можуть бути використані для створення нової промислової екосистеми для виробництва чистої сталі, включно з використанням водню.
Україна має потенціал щодо декарбонізації економіки як у традиційних секторах (наприклад, енергоощадність у будівельному секторі), так і в нових (зокрема, розвиток водневої енергетики).
Україна має великий потенціал ВДЕ: сонячної, вітрової та біомаси. Особливості кліматичних умов півдня України та відмінності з кліматичними умовами інших країн Центральної та Східної Європи створюють унікальні можливості для збільшення частки ВДЕ у виробництві електроенергії ЄС.
Це, зокрема, спостерігається у секторі вітроенергетики, де відмінності у поденному та погодинному виробництві є значними та створюють умови для взаємовигідної торгівлі і збільшення частки ВДЕ в цілому.